Клубні установи, зокрема, Народні доми, бібліотеки, здавна були і залишаються головними осередками, навколо яких існує культурне життя в сільській місцевості. Заболотцівський центр культури, дозвілля та спорту став важливою складовою соціально-культурного життя у Заболотцівській територіальній громаді. Пропонуємо сьогодні читачам повернутися на кілька років назад і дізнатися історію його створення, яку, на прохання нашого кореспондента Галини ПЕТРУСЬ, розповідають його директор Василь ДЖАС і керівник гуртка журналістики Мар’яна БАНЯС.

– 1 березня 2019 року, з ініціативи голови Марії Володимирівни Дискант рішенням сесії Заболотцівської сільської ради було створено КЗ «Заболотцівський центр культури, дозвілля та спорту». Весною, за результатами конкурсу, було обрано директора (ним став Василь Джас – авт.).
Найпершим моїм завданням було знайти зацікавлених у розвитку культури на селі працівників, бо ж потрібно було готуватися до першого культурного заходу. У наших селах немало талановитих людей і художніми керівниками у центрі стали Марія Петрівна Цімарно та Марія Василівна Джас. Першою святковою імпрезою нашого центру став концерт до Дня захисту дітей та Дня батька, що відбувся на літній сцені у Заболотцівському сільському парку. А першим, насправді масштабним дійством, до якого готувалися два місяці, стали святкування з нагоди Дня села та Дня Незалежності України. Це подвійне свято було далеко не простим в організації, працювали всім селом, але усі глядачі були вражені різноманітністю програми.
Восени цього ж року у приміщенні Народного дому с. Заболотці було проведено ремонт у кімнатах гурткової роботи і бібліотеці, в т.ч. замінено вікна та вхідні двері.
За три роки роботи Заболотцівський центр культури, дозвілля та спорту напрацював низку важливих просвітницьких проєктів. 3 червня 2020 року наш центр культури разом з благодійним фондом «GOF» розпочали збір коштів на реалізацію освітнього проєкту радіо «Заболотці на позитиві». Проєкт функціонує у facebook та YouTube і став основою для спільної праці з ГО «Феєрія», ФК «СІЧ», Заболотцівським ЗЗСО, низкою організацій та підприємців нашої громади. Торік у вересні у нас запрацював гурток журналістики «Юний РеПоРтЕр».
З цікавих проєктів, у яких брали участь, хочеться назвати курси першої допомоги CAB; Імпактбус від Львівського обласного молодіжного центру, участь у Всеукраїнському конкурсі екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім», де представляли Львівщину, як переможці обласного етапу.
Найсвіжіший проєкт – «Культурний обмін між закладами й колективами Марківської селищної ради Луганської області та Заболотцівської сільської ради Львівської області», що спрямований на ознайомлення з культурними надбаннями обох громад, їх звичаями та традиціями, народною творчістю.
Прославляють наш сільський центр культури, завдяки перемогам у конкурсах, і аматори сцени: вокально-хореографічний колектив «Ілюзія» та вокальний гурт «Світлиця», під керівництвом художніх керівників Марії Джас і Марії Цімарно. На базі центру культури функціонують різноманітні гуртки: хореографічний, вокальний, журналістський та гурток фотомистецтва.
Найбільше часу та сил працівники культури і аматори сцени вкладають у підготовку до днів села, адже в цей день нашу роботу оцінюють жителі та гості кожного з населених пунктів громади. Тому, творчі колективи кожного Народного дому завжди хочуть вразити глядачів чимось цікавим. Минулого року до Заболотцівського центру культури, дозвілля та спорту доєдналися Народні доми сіл Підгірці, Дуб’є, Дубина, Лучківці та Ясенів. Першим спільним культурним заходом вже оновленої «культурної родини» став новорічний ярмарок «Велика коляда», на якому аматори сцени усіх сіл громади показали свої найкращі творчі здобутки. Сподіваємося, що такі спільні мистецькі заходи стануть традиційними для нашої громади.
З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва сердечно вітаємо усіх культпрацівників та майстрів народного мистецтва Брідщини з професійним святом.
Культура та мистецтво – це найбільші скарби для кожної держави. Це саме те, що вирізняє наш народ серед інших та робить його єдиним і неповторним.
І внесок працівників культури у справу збереження національної культурної спадщини, розвиток народної творчості, збагачення мистецьких надбань – неоціненний. Саме ви, творці доброго настрою, даруєте усім незабутні хвилини радості спілкування зі світом мистецтва, зберігаєте та розвиваєте кращі народні традиції, приносите в наше життя свято і духовну наснагу.
Щиро дякуємо вам за вагомий внесок у справу збереження та розвитку культури нашого краю. Бажаємо усім колегам і аматорам сцени міцного здоров’я, невичерпного натхнення, життєвого оптимізму і впевненості у своїх силах. Ідіть на роботу, як на свято, даруйте своєю непростою працею свято людям і прославляйте свій край творчими здобутками.