Додому > Актуально > На Бродівщині розробляють веломаршрут на ділянках якого можна зустріти зубрів

На Бродівщині розробляють веломаршрут на ділянках якого можна зустріти зубрів

Фахівці з туризму відділу культури, національностей, релігій та туризму Бродівської РДА, спільно із колегами із відділу рекреації та туризму Національного природного парку «Північне Поділля», працюють над проектом туристичного веломаршруту, який пролягатиме лісовими масивами по шляху вузькоколійки австрійського періоду.

Під час недавньої робочої поїздки фахівці з туризму оглянули низку цікавих ділянок майбутнього веломаршруту, зокрема побували у лісових кварталах, де зростають первоцвіти – підсніжник звичайний, печіночниця звичайна, цибуля ведмежа, яку в народі називають черемша тощо.

Але найцікавішою атракцією цього дня була зустріч із зубром, який геть не ховався від людей і довгий час, наче на виставі, позував перед фотокамерами.

До речі, в цій місцевості цих лісових велетнів досить багато. У зимовий період, коли у лісі лежав сніг, величеньке стадо зубрів можна було бачити біля мисливського господарства «Стир».

Як сказав директор цієї установи Андрій Яремчук, сьогодні у Бродівських лісах перебуває 67 зубрів різного віку. У весняний період вони поділилися на два-три стада й часто виходять на поля, де зростає ріпак. Також він наголосив, що зубри Бродівщини багато в чому відрізняються від тих, яких сьогодні можна зустріти у Львівських Карпатах. Адже у Бродівських лісах, за словами пана Андрія, зубри – біловезькі та кавказько-біловезькі, тобто племінні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *