Огляд-конкурс молодих виконавців власної поезії і прози для Бродівщини – давня і глибоко символічна традиція. І не лише тому, що це своєрідне свято українського слова і молодих талантів щорічно присвячується дню народження Великого Кобзаря (цьогоріч – 207 річниці з дня народження Т.Г.Шевченка). Цей творчий конкурс, що спільно організовується відділами культури, туризму,молоді і спорту та освіти Бродівської міської ради, спільнотою «Союз українок Бродівщини» і Бродівською центральною міською бібліотекою, свідчить про безперервність розвитку, незважаючи на виклики сьогодення, літературного процесу в нашому краї, що підтверджується десятками книг місцевих авторів-аматорів. А цьогоріч цей творчий змаг талановитої молоді мав ювілейну нотку – проводився вдвадцяте. І засвідчив, що на Бродівщині вміють шукати, розвивати, «виводити в люди» і підтримувати творчу молодь.

Читальна зала міської бібліотеки, де проходив конкурс, розквітла барвистими вишиванками молодих авторів і членів журі, якими були начальник і головний спеціаліст відділу культури, туризму, молоді та спорту Мар’яна Родін і Наталя Гудима, журналіст, автор кількох поетичних і прозових книг Микола Шуневич, вчителька, керівник літстудії Бродівської СЗОШ I-III ст. №2 Леся Кайдан, бібліотекар, ведуча Літературної вітальні Надія Степура і автор цих рядків.
Співголова оргкомітету, директор ЦМБ Віра Соловій, привітавши присутніх, ознайомила учасників огляду-конкурсу з умовами його проведення, побажала творчих перемог. І заполонили залу щирі юні голоси, які читали власну поезію і прозу справді так задушевно-щиро, що десь поза увагою залишилися мовні огріхи, поетична недосконалість і т.д. Це були їх сокровенні думки про геній Т.Г.Шевченка і маму, про школу і перші почуття кохання, про власне розуміння патріотизму і героїзму, сімейних цінностей і силу «живих слів» рідної мови, про красу України, що надихає на творчість.
Правда, цьогоріч у зв’язку з карантином у конкурсі взяли участь лише 15 учнів бродівських шкіл у трьох вікових категоріях. Серед наймолодших (9-11 років) перше місце за свою патріотичну поезію отримав учень Бродівської ЗОШ I ст. Владислав Яремович, друге місце розділили учениці цієї ж школи Вероніка Хращевська і Анастасія Самусенко.
У категорії юних шанувальників поезії 12-14 років переможцем стала учениця Бродівської гімназії ім.Івана Труша Тетяна Мулик, а друге місце розділили учень цього ж навчального закладу Олександр Бурделяк та учениця СЗОШ №2 Юстина Лош, на третьому – гімназистка – Софія Фурлет.
У категорії 15 років і більше виступала лише одна учасниця Софія Капустинська (СЗОШ I-III cт. №2), яка й стала першою.
Серед авторів прози усі три місця журі присудило юним літераторам Бродівської СЗОШ I-III cт. №2 – Ілоні Кульці, Катерині Забрідній та Ірині Матуш.
Переможців та усіх учасників огляду-конкурсу «Ми діти твої, Україно» щиро привітала заступник голови Бродівської міської ради Ірина Олеха (на фото). Звертаючись до юних любителів красного письменства, вона, зокрема, наголосила:
– Своєю творчістю ви, юні друзі, засвідчуєте не лише свою шану Пророку нації Тарасу Шевченку, а й любов до рідної мови, до України і тих, хто стоїть на варті вашого спокійного дитинства на її східних кордонах.
Разом з Вірою Соловій Ірина Олеха вручила грамоти і подарункові видання «Кобзаря» переможцям. Книги Т.Г.Шевченка отримали і усі учасники конкурсу, які відзначилися у різних номінаціях.Про це подбав відділ культури, туризму, молоді та спорту міської ради.
Юних поетів і прозаїків щиро вітали, дякували за гарні поезії, бажали й далі розвивати свій талант голова оргкомітету Наталя Гудима, начальник відділу культури, туризму, молоді і спорту Мар’яна Родін, інші члени журі. А Надія Степура подякувала наставникам літераторів-початківців, які працюють з ними й допомагають розвивати своє обдарування.
Г.ПЕТРУСЬ.