Додому > Наші захисники > Мужньо захищав Україну

Мужньо захищав Україну

4 червня минув рік як загинув, захищаючи східний кордон держави, бродівчанин, військовослужбовець 17 окремої танкової Криворізької бригади Едуард Дмитрович Лазарєв. Під час обстрілу біля села Новоселівка Друга на Донеччині внаслідок влучання протитанкової керованої ракети в автомобіль ГАЗ-66 він отримав множинні осколкові поранення не сумісні з життям.

Водій-електрик мінометної батареї мотострілецького батальйону, молодший сержант Едуард Лазарєв народився 4 серпня 1970 року у м. Боготол Красноярського краю в Росії. Але ще дитиною разом із батьками переїхав до міста Броди і навчався у СШ №2 до восьмого класу. Закінчив професійно-технічне училище в Радивилові. Відслуживши строкову службу в Латвійській РСР, повернувся додому, на вже рідну Галичину. До російсько-української війни служив у Збройних Силах України за контрактом, згодом – звільнився. У 2014 році, коли розпочалася війна, Едуард неодноразово звертався у військкомат з проханням призвати його до війська. 29 вересня 2015 знову вступив на військову службу за контрактом і пішов на передову.

Друзі згадують, що Едуард був доброю, веселою, щирою людиною, надійним товаришем і великим патріотом України.

– Едік був дуже сміливим. Україна для нього була понад усе і він зі всіх сил хотів її захистити від ворогів. Любив доньку, онуків, – розповідає побратим загиблого, військовий ЗСУ Сергій Гуляєв. – 4 червня близько 17:30 Едуард, як завжди, кермував вантажівкою – віз продукти на позиції підрозділу. Від командира батальйону отримав розпорядження знайти позицію для того, щоб прикривати розвідгрупу. Як тільки від’їхав від позиції, у його ГАЗ-66 за чіткою наводкою влучила російська протитанкова керована ракета. Разом з ним тоді загинув старший солдат Олександр Лин, старший навідник мінометного взводу, родом із Кривого Рогу.

Наприкінці червня Едуард планував їхати у відпустку, зробити ремонт у квартирі. Але не судилося… Ворожа рука обірвала його життя.

Поховали новітнього героя з військовими почестями на сільському цвинтарі у Комарівці.

Указом Президента України № 625/2019 від 23 серпня 2019 року за особисту мужність і самовіддані дії, проявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, молодший сержант Едуард Лазарєв нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *