Додому > Освіта > Молодь змінює Україну

Молодь змінює Україну

Педагоги нашої Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст. – заступник директора з навчально-виховної роботи С.О.Зінченко, учителі історії М.О.Котова, англійської мови В.О.Ліннік, фізичної культури Д.Ю.Христенко, української мови та літератури А.О.Шкабара, математики й інформатики О.С.Щербак разом із виконувачкою обов’язків начальника відділу освіти Білокуракинської РДА Л.М.Бончужною у рамках проєкту «Змінюємо країну разом» були на гостині у Суховільській школі І-ІІІ ст. Бродівського району. Робота у спільному проєкті двох шкіл була спрямована на створення простору для обміну досвідом молодих учителів не тільки під час реалізації проєкту, а й у майбутньому. Ми мали змогу ознайомитися з методиками викладання, цікавими формами та прийомами роботи суховільських вчителів, поділитися своїми ідеями, знайти друзів та партнерів. Також ми мали можливість ознайомитися із західним регіоном України, дізнатися про культуру та ментальні особливості краю.

Ніщо так не об’єднує людей, як живе, щире та творче спілкування. Дивовижна Бродівщина! Суховільська шкільна родина на чолі з директором М.В.Романичем зустріла нас короваєм та українським прапором єднання, який кожного разу з нагоди приїзду делегацій передається від одного шкільного колективу до другого. Після цього нам провели цікаву екскурсію школою. Протягом дня вчителі двох шкіл спільно працювали на різноманітних тренінгах, були запрошені на свято рідної мови «Краща мова єднання – це українська» та квест «Стежками рідного краю», а також стали активними учасниками інтелектуальних козацьких забав. Разом з нами у цей день працював і начальник відділу освіти Бродівської РДА М.М.Сторожук.

Другий день перебування на Бродівщині приніс нові знайомства та незабутні враження. Наша делегація зустрілася в дружній атмосфері із першим заступником голови Бродівської РДА О.П.Прокопець та депутатом Бродівської районної ради В.С.Булишиним Після цього за горнятком кави ми обмінювалися досвідом роботи з методистами та завідувачкою методичного кабінету відділу освіти Бродівської РДА Н.В.Антоненко. Цього дня ми відвідали й історико-краєзнавчий музей. Цікавинки міста та його історичні сторінки для нас відкрив старший науковий співробітник музею А.М.Корчак. Його слова: «Захід є захід, а схід є схід – вони насправді єдині, і заходу схід нестримно болить, тому що вони – Україна!», – на тлі подій, що сьогодні відбуваються на сході держави, глибоко запали у наші душі.

А далі була подорож до Підкаменя і величного каменя, від якого у нас перехопило дух, а навколишні краєвиди справили незабутнє враження, як і Підкамінський монастир, схований у лісі за селищем. Вже відновлено чотири храми цього святого місця, триває відбудова головного собору монастирського комплексу. Тож український наш дух теж мусить відроджуватися разом зі своїми святинями.

Третього дня ми їхали на побачення зі стародавнім казковим містом Лева. Львів – це симфонія смаків, характерів та кольорів, це дивовижна атмосфера…

Кавовий запах, панянки чарівні,
Бруківка мокра, жовті ліхтарі,
Музики джазові, найкращий шоколад,
Данила тінь, у парках листопад,
Старі собори, погляди богів,
Вузькі провулки, замки королів…
Казкове місто – стародавній Львів.

Ми закохалися у це місто, у його казкову довершеність.
Четвертого дня ми відвідали відому православну святиню, найбільший храмовий комплекс і монастир на Західній Україні – Почаївську Успенську лавру, що була заснована ще у ХІІІ столітті. Почаївський монастир є прекрасним у будь-яку пору року. Але осінь по-своєму підкреслює неповторну чарівність обителі. Святинями Почаївської лаври є відбиток стопи Божої Матері, джерело з цілющою водою, чудотворна ікона Матері Божої, мощі преподобного святого Іова Почаївського. Ми вдячні за можливість проникнутися атмосферою цього святого місця!

Історичні та народні традиції Слобожанщини і Галичини дещо різняться, але любов до свого краю, України – спільна! Наша сила – в єдності, а запорука успіху – в нашій співпраці. Поїздка залишила незабутні враження. Суховільські колеги подарували нам європейську казку. Участь у проєкті дала можливість знайти щирих друзів та однодумців і вкотре переконатися, що наша держава є неподільною. Ми привезли з собою часточку західних традицій, звичаїв і величезну порцію душевного людського тепла.

Ми дуже вдячні організаторам проєкту за те, що мали змогу взяти участь та реалізувати цей проєкт. Усе залишило теплі спогади, незабутні враження від спільних зустрічей, тренінгів, майстер-класів, екскурсій, свят. Реалізовуючи проєкт, ми об’єднуємо не тільки молодь, але й сім’ї, їхні родини. Вірю, що завдяки участі у цьому проєкті поглибиться відчуття єдності нашої держави.

Єднаймося, браття, у сльозі і в щасті,
А в серцях єднаймо вінок доброти.
Пишаймося родом, вкраїнським народом,
Нехай наша ненька славиться ввіки!

С. Зінченко,
заступник директора з навчально-виховної роботи Павлівської ЗОШ І-ІІІ ст.
Білокуракинського району Луганської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *