Додому > Новини > Місія гуманістична і багатогранна

Місія гуманістична і багатогранна

У першу неділю листопада в Україні ще з 1999 року відзначається День працівника соціальної сфери. Мабуть, жодна інша професія не вимагає від людини стільки гуманізму, співчуття, терпіння і віри в людей, як праця у соціальній сфері.
Протягом останніх років набули розвитку нові підходи до вирішення проблем малозабезпечених верств населення, спрямовані на забезпечення їх соціальних гарантій в залежності від майнового стану та доходів сім’ї, посилення адресності державної підтримки і контролю за використанням державних коштів. В умовах ринкових перетворень створена система соціальної допомоги, що, в першу чергу, складається з допомоги сім’ям з дітьми, державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та житлової субсидії. Розповісти про все це детальніше наша кореспондентка Галина ПЕТРУСЬ у переддень професійного свята попросила начальника управління праці і соціального захисту населення райдержадміністрації Ігоря Гащака.

– Наше управління праці та соціального захисту населення здійснює координацію і керівництво у сфері соціального забезпечення населення та соціального захисту пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян, малозабезпечених сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, надання житлових субсидій та пільг, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави.

З 1 липня 2020 року вступили в дію зміни, передбаченні Постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою удосконалюються принципи та підходи до призначення й надання державної і соціальної допомоги. Рішення уряду унормовує перерахунок соціальних виплат для окремих категорій осіб, посилює адресність і спрощує доступ в оформленні соціальної допомоги. Основним принципом надання допомоги визначено об’єктивність отримання низьких доходів або відсутність доходів у непрацюючих працездатних членів сім’ї. При наданні допомоги забезпечено пріоритет багатодітним малозабезпеченим сім’ям. А державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям у нашому районі отримують 452 сім’ї. Реалізація Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» забезпечила більше як 1786 сімей з дітьми.

Державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю отримують 960 осіб. Допомогу на догляд особі, яка проживає разом з людиною з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, отримують 117 чоловік, державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю – 195, тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, 82 особи, допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, 468 осіб. Субсидію на оплату житлово-комунальних послуг отримує 3777 домогосподарств.

З метою посилення соціального захисту населення на період вжиття заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби, в законодавство в сфері соціального захисту внесені зміни та запроваджено електронні сервіси з допомогою, яких можна подати документи для призначення житлових субсидій, допомоги при народженні дитини з використанням кваліфікованого електронного підпису та подання заяв і документів щодо надання різних видів соціальної допомоги, субсидій через поштові відділення зв’язку та спеціально облаштовані скриньки у приміщенні управління.

Робота відділу соціальних інспекторів дає можливість більш адресного підходу надання державної підтримки малозахищеним верствам населення. З метою обгрунтованості призначення соціальних допомог у цьому році було здійснено 160 обстежень матеріально-побутових умов сімей, що звернулися за їх призначенням. Одночасно, комісія з надання допомог має можливість поглибленого захисту вразливих верств населення з врахуванням конкретних обставин, що складаються у сім’ях.

Цей рік був плідним у вирішенні багатьох питань соціального захисту осіб з інвалідністю. За рахунок коштів держбюджету управлінням здійснюється реалізація ряду програм соціального захисту осіб з інвалідністю та учасників АТО ( ООС ). Серед них такі, як забезпечення протезно-ортопедичними виробами та спеціальним автотранспортом, санаторно-курортне оздоровлення, виплата грошових компенсацій на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування інвалідів, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова і професійна реабілітація.

Управління виконує властиву йому функцію з наданню статусу учасника війни.

Відповідно до Законів України, «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС».

Нашим управлінням проводиться також фінансування пільг для таких категорій населення. Кількість пільговиків з кожним роком зростає. На даний період нами внесено до Єдиного державного автоматизованого реєстру 11568 пільговиків, з них 2818 ветеранів війни, 1299 ветеранів праці, 254 постраждалих від аварії на ЧАЕС, 329 ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ, 19 реабілітованих, 470 учасників АТО (ООС) й 3764 «дітей війни».

Сьогодні у нашому колективі працюють 33 фахівці, в основному жінки, яким властивий моральний та професійний потенціал, які не тільки за професійним обов’язком , а й за покликом душі, надають різні види допомог нашим громадянам. Чуйність, людяність та розуміння наших працівників відчувають широкі верстви населення і, насамперед, пенсіонери, особи з інвалідністю і пільгові категорії громадян, малозабезпечені та багатодітні сім’ї.

Тож щирі вітання з професійним святом для людей, які обрали для себе справою життя нелегку і гуманістичну місію – постійну, багатогранну і всебічну підтримку та захист всіх, хто найбільше цього потребує. Міцного вам здоров’я, терпіння і мудрості, домашнього затишку і тепла, достатку і добробуту. Нехай життя буде сповнене оптимізмом, надіями, мріями, що безперешкодно здійснюються.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *