Додому > Новини > «Мед на столі – радість у господі!»

«Мед на столі – радість у господі!»

У свято Переображення Господнього Броди гомонять. На усе місто чути мелодії церковних дзвонів, старші та молодші міщани йдуть святити свої яскраві кошечки з фруктами, а на площі Ринок, у затінку дерев, відбувається традиційне свято меду. Раді пасічники, які можуть представити працю своїх рук бродівчанам, раді і покупці, які мають змогу придбати натуральну солодку продукцію. Цьогоріч до нашого міста завітали бджолярі не лише з Бродів та сіл району, а й з сусідньої Тернопільщини.

Розпочалося свято із привітання голови Спілки пасічників Бродівського району Анатолія Карука. Він зазначив, що серпень видався вдалим місяцем для медозбору, хоча, не обійшлося без казусів природи. Пасічник запевняє, що держава повинна допомагати тим, хто створює екосистему. Адже бджоли – це не тільки смачний мед, а й запилення рослин і дерев, а це, в свою чергу, забезпечує гарну врожайність.

З вітальним словом звернувся до бджолярів голова районної ради Євген Швед, найактивнішим вручив грамоти за багаторічну і плідну працю. Відзнаки отримали Анатолій Карук, Василь Хороший, Богдан Паламар, Ігор Троян, Микола Град, Михайло Павлушин та ін.

Міський голова Анатолій Белей теж привітав пасічників, подякував їм за нелегку працю. Він побажав усім доброго медоносу і щоб кожен наступний рік був кращим за попередній.

Членські квитки новим членам Спілки пасічників Бродівського району вручив заступник її голови Маркіян Стеблій. Серед «новеньких» були й ті, хто хоче продовжувати справу свого батька.

Освятив плоди, бджільницьку продукцію та вділив Боже благословення присутнім о. Василь Шира.

Від чого тільки не гнулися столи працьовитих пасічників, аж очі розбігалися! Різні сорти меду, маточне молочко, пилок, медове вино і квас, справжня українська медівка, різноманітні горішки у меді – усе це можна було придбати прямо у центрі міста.

Мабуть, свято меду колоритніше за святкування, наприклад, Дня шоколаду. Адже біля яток з продукцією бджільництва оживають українська душа і наші традиції. Не дарма існує прислів’я «Мед на столі – радість у господі!»

Ліна КАШУБА.
Фото Вячеслава ЧИЖИКА.

Більше фото на нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *