Минулого понеділка, у день Преобряження Господнього, у Бродах відбулося традиційне свято меду, організоване Спілкою пасічників Бродівського району. Заховавшись від пекучого сонця у тіні дерев на алейці біля будівлі райдержадміністрації, бджолярі розташували ятки на головній площі міста й рекламували мед і медовуху, маточне молочко і пилок, прополіс, віск та іншу бджолину продукцію. Цьогоріч на солодке свято до нашого древнього міста прибули пасічники не тільки з Бродівщини, а й Тернополя, Золочева, Буська, Радехова, Олеська, Радивилова.
Святковий солодкий ярмарок розпочав голова Спілки пасічників Анатолій Карук, який привітав бджолярів та всіх присутніх і зазначив, що цей захід покликаний популяризувати медову тематику, сприяти розвитку пасік, поширенню інформації про користь продуктів меду, заакцентувати увагу на важливості професії пасічника. Він також вручив членські квитки новим учасникам Спілки пасічників Бродівського району.
Голова районної ради Євген Швед у вітальному слові зазначив, що якби ми всі були такими працьовитими і злагодженими як бджоли, то, напевно б, жили набагато краще.
Вітання пасічникам від департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА передав начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Щирба. Він також вручив кращим пасічникам району грамоти і наголосив, що бджола – це не лише мед, а й помічник у сільському господарстві. Її місія полягає у запиленні рослин та дерев, що в свою чергу забезпечує врожайність.
Боже благословення уділили бджолярам та освятили плоди їхньої праці священики Ярослав Царик і Василь Шира.
Варто зазначити, що медовий ярмарок у Бродах набирає популярності. Кожного року сюди приїздить все більше пасічників. Як зазначив Анатолій Карук, цьогоріч продукцію бджільництва до нас привезли біля ста пасічників.
Гарного настрою додав учасникам ярмарки поетпісняр Михайло Добрянський. Під акомпонемент свого «незмінного друга баяна» він виконував ліричні, жартівливі пісні, які підспівували і бджолярі, і покупці.
Свято меду було щедрим і веселим. Хоча голова Спілки пасічників Бродівського району Анатолій Карук каже, що цей рік був не простим. Бджоли принесли до вуликів меду не так вже й багато. Адже не завжди цьому сприяла погода. Анатолій Васильович сподівається, що наступний рік за врожайністю перекриє нинішній. Анатолій Карук зазначає, що їхня громадська організація повнилась молодими пасічниками і навіть пасічницею, які продовжують медові традиції своїх родин. Він наголошує, що це їх дуже тішить. Адже, бджолярська праця дуже нелегка, особливо тепер. Коли агроформування, не попереджаючи розпилюють різні «хімікати», обробляючи поля. А бджола – довірлива божа комаха. Не відаючи про це, напивається не нектару, а яду і гине.
– Скільки ми про це говоримо, – каже Анатолій Карук. – І у Верховну раду України їздили, щоб звернути увагу на цю проблему. Але приходить сезон і знову повторюється одне й те саме. Буває таке, що гинуть цілі бджолосім’ї. Вкрай необхідно врегулювати це питання. Не буде бджіл – не буде й нас. За народною легендою, бджола – то кров Спасителя. Якось Він, мандруючи зі своїм учнем Петром по землі, випадково поранив собі руку. З рани вийшла краплинка крові. Однак кров Спасителя не могла впасти на грішну землю. Від погляду Христа крапелька застигла і перетворилася на прекрасну комаху, яка, злетівши з руки, сіла на найближчу квітку, шукаючи собі поживу. І дійсно, ця сонячна комаха постійно нам нагадує про Бога своєю працелюбністю, щедрістю, самопожертвою. У своїй поведінці дивовижно керується мудрістю, якої бракує іноді людям.
Ніхто не вів обліку скільки цього дня у Бродах було продано меду, медовухи медового квасу і вина. Але, хто спостерігав зі сторони, напевно зауважив, що від яток ніхто не йшов з порожніми руками.
Н. ЗАБОКРИЦЬКА.
Фото В. ЧИЖИКА.