Додому > Новини > Магазин із зоряною назвою

Магазин із зоряною назвою

Пригадую, як ще десь два десятки років тому на вулиці Золотій щокілька метрів був продовольчий магазин. Нині ж з них зберігся лише один – із зоряною назвою «Стожари», що вистояв у перипетіях перебудови і приватизації й, незважаючи на потужного конкурента – супермаркет мережі «АТБ», продовжує радувати своїх покупців. Треба сказати, що і місцевий, і приїжджий люд любить цей невеликий і затишний магазинчик з життєдайним запахом хліба, де можна без зайвої трати часу придбати й основні товари споживчого кошика. Їх приваблює сюди і особлива аура поваги та уваги до кожного відвідувача, і приязнь досвідчених продавців, які ненав’язливо нагадають, підкажуть, допоможуть «знайти свій товар».

І це не дивно, адже і Надія Преснер, і Дарія Демчук відповідно вже по 44 і 33 роки працюють у торгівлі.

– У нашому магазині, – розповідає Дарія Демчук, – тільки хлібобулочних виробів більше 30 видів. Щодня беремо невелику їх кількість, але різних, бо знаємо своїх покупців, їхні уподобання і намагаємося враховувати їх замовлення. Бо головне правило у наших «Стожарах», аби покупець залишав магазин задоволеним, особливо у цей непростий для людей час. Найбільшим попитом у нас користується хліб тернопільський і рівненський.

А її старша колега Надія Преснер додає, що праця продавця в значній мірі залежить від умов, які створює господар торгового закладу та його ставлення до своїх працівників і покупців. Власник «Стожар» Ярослав Притульський – один з перших підприємців у сфері міської торгівлі, – розповідають продавчині, – працює справді за покликом душі і завжди наголошує, що визначальними рисами людини, яка обирає працю продавця, мають бути людяність, чесність, щирість, порядність, певні психологічні навики.

Все це властиво і самому підприємцю, який хоч і має вищу педагогічну освіту, за покликом душі мріяв, як і батьки Василь та Ярослава Притульські і сестра Лариса, працювати у сфері торгівлі. Тому у 1998 році викупив свій перший магазин у Бродах «Ярко» на вул. Шептицького. Через два роки «Стожари», що були у дуже занедбаному стані. Нині цей торговий заклад не впізнати – відремонтований, утеплений, є санвузол, побутова кімната.

– Нині у торгівлі працювати непросто: великі податки, низька купівельна спроможність людей, постійне зростання закупівельних цін, – розповідає підприємець. – Але я ніколи не прагнув і не прагну великих прибутків: заплатив податки, людям – зарплату, щось відкинув на товар, а щось – на життя і задоволений, бо головне для мене у цьому житті те, що моя праця потрібна людям. Мені приємно, що всі, хто працював у «Стожарах», і на пенсію звідси йшли. Не один десяток років віддали праці продавця Любов Бакун, Галина Навроцька, Надія Ковальчук, Марія Нагірняк, вдячний за допомогу і підтримку у нелегких підприємницьких буднях дружині Зоряні Притульській. Мені щастить на відповідальних, сумлінних, професійних і людяних колег по праці, якими є мої нинішні продавчині Надія Преснер і Дарія Демчук.

Що у «Стожарах» працюють справді люди, які люблять свою, на перший погляд, скромну, але соціально значиму професію продавця, свідчить і той факт, що торговий заклад не стоїть осторонь благодійних акцій: завжди, чим можуть, допоможуть воїнам-землякам на сході України, дітям з вадами слуху і зору, заходи міської ради, першими поставили у магазині скарбничку для збору коштів на лікування хворих діток з Бродівщини. До Дня Незалежності України планують провести благодійну акцію «Морозиво для дітей одного двору».

– Хочу привітати усіх, хто стоїть за прилавком, чи причетний до такої важливої галузі життя, як торгівля, з Днем працівників торгівлі. Ми маємо гордитися своєю професією, бо вона справді потрібна людям. Успіхів, терпіння, вдячності покупців, життєвого благополуччя усім під мирним небом України і Божого благословення, – сказав на прощання Ярослав Притульський.

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *