Додому > Актуально > Люди мають знати, як працює влада на місцях

Люди мають знати, як працює влада на місцях

28 січня, з ініціативи голів Золочівської районної ради Ігоря Криськіва та райдерж­адміністрації Василя Маркевича, у приміщенні Золочівської центральної районної бібліотеки ім. Івана Франка відбувся круглий стіл на тему: «Роль ЗМІ у формуванні суспільної свідомості та забезпечення комунікації між громадами Золочівського району». У ньому взяли участь представники засобів масової інформації, що є на території новоствореного Золочівського району, голови депутатських фракцій районної ради, голови територіальних громад Золочівщини, працівники виконавчого апарату райради та райдержадміністрації.

Вітаючи присутніх, очільник райради Ігор Криськів зазначив, що сьогодні важко уявити існування суспільства без засобів масової інформації, саме вони мають величезний вплив на формування національної свідомості. Він також наголосив, що зараз для нашої держави непростий час, адже йде великий інформаційний наступ на все українське, заперечуються наші звичаї, традиції, здобутки. Ми не можемо стояти осторонь і маємо захищатися від намагань маніпуляцій і дезінформації. Українські ЗМІ і українська влада повинні працювати на розбудову демократичного суспільства в Україні. Ігор Криськів наголосив на необхідності висвітлення діяльності органів місцевої влади, доступності та оперативності у наданні інформації щодо діяльності територіальних громад новоствореного Золочівського району, а також висловив побажання, щоби учасники круглого столу обговорили шляхи спільної конструктивної праці задля покращення іміджу Золочівського району в цілому та кожної громади зокрема.

Заступник голови районної ради Іван Закала презентував учасникам круглого столу новий Золочівський район. Він поінформував присутніх, що після проведення адміністративно-територіальної реформи населення району складає 162 тис. осіб, а площа – 2935,2 км2. Золочівський район – найменший у Львівській області і об’єднав сім територіальних громад. Це Буська з центром у м.Буськ і населенням 30 тисяч осіб. Бюджет громади становить 255 млн гривень. Бродівська громада з центром у м.Броди, населення – 40 тис. осіб. Бюджет складає 372 млн гривень. Центр Золочівської громади – м.Золочів, населення – 50 тис. осіб, бюджет на 2021 рік – 367 млн грн. Центром Поморянської ОТГ є с.Ремезівці, населення – 7,5 тис. осіб, бюджет – 47 млн гривень. Центр Підкамінської територіальної громади у смт Підкамінь, населення – 11,3 тис. осіб, бюджет – 76 млн гривень. Красненська з центром у смт Красне, населення – 17 тис. осіб. Бюджет громади – 126 млн гривень. Центром Заболотцівської ОТГ є с. Заболотці, населення – 6,7 тис. осіб, бюджет складає 52 млн гривень.

Представники ЗМІ поспілкувалися з головами Заболотцівської ОТГ Марією Дискант та Поморянської ОТГ Степаном Будзіновським, які розповіли про перспективи розвитку громад і проблеми, з якими доводиться стикатися під час адміністративної реформи.

Керівник апарату Золочівської райдержадміністрації Галина Семчишин наголосила, що пріоритетними напрямками роботи і районної ради, і райдержадміністраціїі є підвищення якісного рівня життя населення у сфері життєзабезпечення, активізація інноваційно-інвестиційної діяльноті, популяризація бізненс-іміджу району, всебічний розвиток сільськогосподарського виробництва, реалізація заходів, спрямованих на збереження культурної спадщини та розвиток культурного потенціалу регіону, реалізація інфраструктурних проєктів. Також вона наголосила, що не у всіх населених пунктах є інтернет і люди з нетерпінням чекають місцеву газету, де можна прочитати про місцеві події.

Представники ЗМІ презентували свої засоби масової інформації, а також розповіли про виклики сучасності, особливо для друкованих ЗМІ. Редактори місцевих газет, радіо і телебачення висловилися за те, аби керівники владних структур, територіальних громад передбачали кошти на висвітлення своєї діяльності, як того вимагає Закон України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації». Право на отримання інформації кожному громадянину України гарантоване Конституцією. Люди мають знати, як працює влада на місцях.

За результатами проведення круглого столу напрацьовані певні напрямки із налагодження зв’язків між громадами, ЗМІ та іншими установами, організаціями району. Запропоновано, щоб друковані засоби масової інформації Золочівського району спільно напрацьовували та розміщували на сторінках своїх газет інформацію про Золочівський район.

На завершення учасникам круглого столу було вручено біографічний довідник «Золочівщина постаті».

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *