Додому > Новини > Лікарня має майбутнє…

Лікарня має майбутнє…

День медичного працівника – свято особливе для кожного з нас. Бо свій перший подих і перший поклик до світу на цій землі ми робимо на їхніх руках. І потім протягом усього свого земного шляху, коли здоров’я дає збій, знову звертаємося до людей у білих халатах, які за професійним обов’язком за будь-яких обставин рятують найдорожче у цьому світі – здоров’я і життя. Це особливо важливо зараз, коли Україна у вогні війни і медики в умовах бойових дій мужньо тримають свою лінію оборони у боротьбі за життя та здоров’я і наших героїчних захисників, і тих, хто страждає від жорстокої «визвольної місії» російського агресора. Є серед них і дев’ять медиків, в т. ч. двоє лікарів, КНП «Бродівська центральна міська лікарня», які були мобілізовані на фронт з початку війни. Як працює лікарня в умовах воєнного стану, наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ попросила розповісти заступника директора з медичної частини Бродівської ЦМЛ Оксану Кукулку (на фото), яка, до речі, цьогоріч, переступила уже 15-річний рубіж своєї праці на цій посаді. І ось що вона розповіла:

На фото: заступниця директора з медичної частини Бродівської ЦМЛ Оксана Кукулка.

– Наша лікарня у період воєнного стану працює у звичному режимі. Правда, у нашій громаді є більше двох тисяч внутрішньо переміщених осіб, здоров’я яких теж тримаємо під контролем. Адже це люди, які пережили страхіття окупації, руйнації, які принесли у їх усталене життя рашистські загарбники, люди, в яких війна забрала найрідніших, і які самі отримали тілесні й душевні рани.

Хоч державне забезпечення медзакладу усім необхідним нині важко назвати достатнім, але Україні, в тому числі нашій лікарні, потужно допомагає в цьому плані чи не весь світ. Ми отримуємо достатню гуманітарну допомогу по лінії медпрепаратів, медтехніки. За рахунок благодійної допомоги значно покращилося харчування хворих, розширився раціон, в меню з’явилися м’ясні, рибні страви, вареники та ін.

І хоч деяка частина наших медичних працівників, в основному жінки з дітьми, з початком війни виїхали за кордон, але медичного персоналу вистарчає. Працюємо одним колективом з первинною ланкою. І хоч війна перекреслила наші плани щодо дальшого розвитку місцевої медицини, але завдяки старанням усього колективу і, зокрема, ініціативам нашого керівника, директора КНП «Бродівська ЦМЛ» Мирослава Тимуся зроблено вагомі кроки щодо поліпшення якості надання медичних послуг та обслуговування пацієнтів. Приміром, у ці дні закінчується об’єднання і перехід хірургічного відділення у терапевтичний корпус лікарні. Тут, у відремонтованих приміщеннях, в одному блоці на 2 поверсі розмістяться хірургія, урологія і травматологія. А у вивільнених приміщеннях старого корпусу будуть кабінети сімейних лікарів. Все це робиться для зручності пацієнтів і створення оптимальних умов праці для медичного персоналу. І ще хотіла б сказати, що визначальною рисою нашого колективу є професіоналізм. Авторитетом і повагою серед колег та пацієнтів користуються досвідчені лікарі і керівники відділень Олег Черкашин, Руслана Черкашин, Василь Грищук, Ольга Павловська, Іван Смаль, Оксана Прокопець, Лариса Стецюк, яка є і наставником молодої лікарки Лілі Мушиної й залучає її до оперативних втручань, Сергій Бик, Любов Ткачук, Руслана Колачинська, Галина Постранська, досвід яких переймають молоді лікарі Антоніна Бойчук, Ігор Смаль, Любомир Бик та інші – всіх не перелічити.

Впевнена, що незважаючи на різні перетурбації, пов’язані з мед­реформою і нинішнім воєнним станом, у нашої лікарні є майбутнє. До нас приходять молоді, достатньо професійні лікарі, у нас вже формуються лікарські сімейні династії. Стежкою батьків пішли Любомир Бик, Ігор Смаль, Антоніна Бойчук, Владислав Прокопець, Оксана Грищук. Команда сімейних лікарів, яку очолює Оксана Пороховник (вони доклали значних зусиль, щоб коронавірус нині став поки що сезонною інфекцією), теж незабаром поповниться ще двома молодими спеціалістами.

На фото: лікарі, які працюватимуть у новій операційній (зліва направо) Оксана Грищук, Любомир Бик, Владислав Прокопець, Оксана Прокопець, Василь Грищук, Сергій Бик, Олександр Биць, Микола Ковба, старші медсестри Оксана Карпович, Ірина Сидор та лікар Ігор Смаль.

Отож, вітаю колег і тих медиків, які на заслуженому відпочинку, з професійним святом. Миру, родинного благополуччя, професійного злету, достойного життя на нашій українській землі зичу усім!

На фото: Мирослав Тимусь, директор КНП «Бродівська ЦМЛ».

До розмови і вітань долучився і директор КНП «Бродівська ЦМЛ» Мирослав Тимусь. Він подякував медпрацівникам за сумлінну працю задля здоров’я людей і розуміння проблем нинішнього часу, за вірність обраній професії і прагнення завжди бути єдиною командою у боротьбі за життя і здоров’я людей.

А ще Мирослав Тимусь подякував за плідну співпрацю, підтримку і допомогу міському голові Анатолію Белею і депутатському корпусу Бродівської міськради та чисельним благодійникам і добродіям, які допомагають лікарні. Він також висловив щиру подяку усім, хто доставляє їм гуманітарні вантажі, надає благодійну допомогу. Це, зокрема, Франк Бюрнер і Зіна Бест та команда з німецького міста Гудензберга, Мартін Лянге з Берліна, Марія Райтінгер і її команда з мером з міста-побратима Вольфрацхаузен (організація Остєвронагільфен), Франк Лауер і Петер Кляуз та бродівські благодійники Андрій Гром’як, Назар Сачко, Павло Кулінець, Михайло Чунгін та ще 17 підприємців Бродівської громади, які придбали вікна для терапевтичного корпусу лікарні, а роботи по їх встановленню виконав Сергій Ангеляшко. Цікаво, що серед тих, хто офірував нове вікно для лікарні, є і молодий лікар Юрій Данильчук.

– Всі ці доброчинці – це справжні українці, люди не байдужі, з добрими, щедрими серцями. Саме завдяки нашим героїчним захисникам і таким людям все буде Україна! – підсумував Мирослав Тимусь.

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *