Додому > Освіта > Лекторій для студентів

Лекторій для студентів

Броди тісно пов’язані із діяльністю «Руської Трійці». Яків Головацький родом із віддаленого села Чепелі, що на Бродівщині. Маркіян Шашкевич – із сусідньої Золочівщини. І Бродівський педагогічний коледж названий у його честь. Студенти педколеджу досліджують історію «Руської Трійці» та її членів – зняли відеоролик «Отець Маркіян Шашкевич», готували матеріали у газету, відвідували заходи, присвячені «Руській Трійці»… У коледжі діє кімната-музей Маркіяна Шашкевича, екскурсоводами якого є студентки Тетяна Дячок і Тетяна Граб.

Нині студенти групи П-23 разом з своїм керівником Русланою Сокур працюють над проєктом «Руська Трійця» у літописах рідного краю». Старший науковий працівник Бродівського історико-краєзнавчого музею Андрій Корчак провів для цієї групи лекторій на цю ж тему. Слухачам було цікаво дізнатися маловідомі факти з життя Якова Головацького і Маркія на Шашкевича. Існує непідтверджений факт, що М.Шашкевич пішки ходив у с. Чепелі, щоб поспілкуватися і почитати книги з бібліотеки Я. Головацького, що займали п’ять шаф. Раніше, аби зустрітися і поговорити з другом, потрібно було пройти 20 кілометрів пішки…

Виявляється, коли Я.Головацький вже виїхав зі свого рідного села і почув про пожежу у Чепелях, то вислав 25 рублів на допомогу потерпілим.

Учасники лекторію не могли не згадати і про діяльність о. Йосипа Застирця (родом із хутора Романці, що знаходився між селами Конюшків та Білявці), який був дослідником «Руської Трійці». Це за його сприяння у с. Тетильківці, на фігурі Покрови Пресвятої Богородиці викарбували уривок з вірша М. Шашкевича «Другові». До речі, Андрій Корчак подарував студентам книжечку, написану ним і Теодором Зваричем, про пам’ятні хрести, фігури та каплички населених пунктів Наквашанської сільської ради.

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *