Додому > Новини > Лауреат, агент змін в освіті, жінка…

Лауреат, агент змін в освіті, жінка…

Вчительку ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4» Галину Ярославівну Масняк-Вишневську, яку бачите на світлині, знаю давно. І здається мені, що цій миловидній жінці із задумою в уважних світлих очах дуже личить її ім’я – Галина, що у перекладі з грецької символізує спокій, інтелект, працьовитість й водночас одухотвореність, життєлюбність та впевненість у собі – недарма ж Близнюк за гороскопом!

А ще – переконаність у своєму покликанні. «Моє покликання – вчитель, – говорить Г.Я.Масняк-Вишневська. – Не знаю, звідки це у мені, адже я виростала у звичайній сім’ї службовців і в роду нашому не було вчителів…». Та Галина Ярославівна стала не просто вчителем, а одним з кращих педагогів не лише району, а й області. Колишня випускниця, а нині вчитель вищої категорії і старший вчитель ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4» Г.Я.Масняк-Вишневська цьогоріч стала лауреатом (ІІ місце у рейтинговій таблиці) обласного етапу ювілейного, двадцять п’ятого Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2020» у номінації «Зарубіжна література». До речі, у цьому престижному професійному конкурсі вперше у цій номінації так достойно була представлена освіта Бродівщини.

І не випадково. Адже Галина Ярославівна наполегливо йшла до своїх «вчительських висот» Бродівський педколедж, філологічний факультет Франкового вузу у Львові, навчання у психолого-педагогічному центрі від Міністерства освіти при Львівській політехніці, перші вчительські кроки у Голосковичівській НСШ… І ось уже майже 20 років Г.Я.Масняк-Вишневська відкриває дивовижний світ літератури в ОЗ «Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4». Вона – керівник районного методичного об’єднання вчителів зарубіжної літератури, ініціатор цікавих літературних зустрічей як для колег, так і для школярів, класний керівник випускного, 11 класу, бере активну участь у проведенні ЗНО як інструктор чи спостерігач. Турбот вистарчає і вдома, але, як вона каже словами поета: «Я – учитель! Доля це моя! Це моє покликання і щастя! У ґрунт посіяти мале зерня й плекати, відганяючи нещастя…». І сіє ці зерна знань, любові до рідного слова, до спілкування з живою книжкою, а не з ґаджетом, з усією щедрістю душі і серця. Не вважає свої «вчительські будні сірими, одноманітними», захоплюється мистецтвом, театром, вишиває бісером й не перестає дивуватися і першому весняному квіту, і ніжній березневій бруньці, і пухнастим вербовим котикам… «Адже жінка і весна – слова одного, жіночого роду, – говорить Г.Я.Масняк-Вишневська, – вміють дарувати красу і свято й самі прагнуть його».

Галина Ярославівна вважає, що це найкращий період її життя – вона успішна у професії, поруч з нею найдорожчі люди: батьки, діти. Дочка Соломія вже випускниця, захоплюється інформаційно-комп’ютерними технологіями, закінчила музичну школу по класу бандури і зберегла любов до музики та пісні. Син­-семикласник Остап, улюблений інструмент якого цимбали, – лауреат багатьох музичних конкурсів, виступав у Львові, Києві, Полтаві, Кропивницькому та інших містах України.

На запитання, чи важко далося лауреатство, Галина Ярославівна, відповіла, що було непросто, кожен етап був по своєму цікавим, творчим і відповідальним, та водночас, на її думку, це був найчесніший і найсправедливіший професійний конкурс. Вона щиро раділа, коли ввечері, після конкурсних випробувань дізналася, що увійшла у дванадцятку кращих. І справжнім шоком було для неї, коли наступного дня вранці дізналася, що стала лауреатом…

– Хочу наголосити, – сказала моя співрозмовниця, – що велике значення має атмосфера, в якій працюєш. Директор нашого опорного закладу Людмила Петрівна Сидорчук – досвідчений, ініціативний та креативний керівник і дбає не тільки про створення сучасного освітнього середовища для учнів, а й умов для творчої інноваційної праці вчителя, підтримує його педагогічні новації. Тому у нашій школі працює немало талановитих педагогів. Так, у 2017 році лауреатом такого ж конкурсу «Учитель року» стала вчитель математики та інформатики Галина Антонівна Караїм, а у 2019 – вчитель біології та основ здоров’я Ірина Олександрівна Ковба…

А на думку завідувача районного методичного кабінету відділу освіти РДА Н.В.Антоненко, звання лауреата Г.Я.Масняк-Вишневській допомогла здобути і властива їй харизма та неспокій духу, здатність реалізувати найсміливіші ідеї. «Такі педагоги (а їх у районі немало), – наголосила вона, – це сучасні і красиві (бо у наших школах в основному працюють жінки) агенти змін в освіті, готові реалізовувати ідеї Нової української школи і ділитися своїм досвідом з іншими».

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *