Додому > Новини > Кухар – професія чоловіча

Кухар – професія чоловіча

20 жовтня відзначався Міжнародний день кухарів. І хоча це свято доволі молоде (воно було встановлене у 2004 р.), у цей день нам є кого привітати. Іменник «кухар» чоловічого роду та ми чомусь звикли, що ця професія сугубо жіноча. Але, здебільшого, найвідоміші кухарі світу – чоловіки. Всіма улюблений салат «Олів’є» придуманий саме чоловіком, прізвище якого і дало йому назву. Також старше покоління пам’ятає цікаву кулінарну телепередачу «Смачно з Борисом Бурдою».

Броди у цьому плані також не пасуть задніх. Коли ми смакуємо стравою у ресторані, рідко задумуємося хто її приготував. Відкрию вам маленький секрет, коли ви прийдете на гостину у кафе-бар «Шалена шкварка», то знайте, що тут один із шеф-кухарів – талановитий у своїй справі молодий хлопець Іван Сухович з села Клекотів. Він з багатодітної селянської родини і найстарший із чотирьох братів. Можливо, це й вплинуло на вибір професії, адже знаємо, що мама завжди залучає старших дітей до допомоги. Тож, коли постав вибір спеціальності, Іван довго не роздумував і повіз документи у Тернопільське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі. У свої 28 має вже 10 років трудового стажу.

Директор закладу М.І.Муха дає своєму працівнику високу оцінку. Від неї я дізналася, що Іван любить експериментувати, фантазувати та урізноманітнювати меню всілякими новинками. Надіюся, що відвідувачі цього ресторану зауважили це і без мене. Так що наступного разу, посмакувавши обідом чи вечерею, не забудьте записати подяку у книгу відгуків. Вам це не вартує нічого, а працівникам приємно.

Іванові пощастило, що хобі стало його роботою. Особливо йому подобається готувати м’ясні страви. «Головне для кухаря – не сидіти і не чекати завдань, а самому проявляти ініціативу і творити», – стверджує І. Сухович. Його односельчани відкрили мені ще один із талантів хлопця – це гарний голос і музикальний слух, що успадкував від мами. І, можливо, якщо колись будуть проводити конкурс «Голос кухні», то Броди зможуть претендувати на призове місце. І ще – для дівчат: Іван неодружений і ваше життя з чоловіком-кухарем може перетворитися у суцільне задоволення. Пишіть йому у соцмережах, зазвичай – відповідає.

Л. Войтюк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *