Додому > Культура > Кріпак, художник, поет – вшанування найвідомішого українця

Кріпак, художник, поет – вшанування найвідомішого українця

Серед визначних діячів, чиї серця, помисли, таланти спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Тарас Шевченко займає почесне місце. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника, який багато років провів у неволі, Тараса Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, яка віддала своє життя і талант боротьбі за свободу українського народу.

Т.Г. Шевченко для українців уже давно поза шкільною програмою. Він – той, кого зображують і з кулеметом, і у касці, чиї вірші читають у сучасних окопах і на майданах. Своєю творчістю він відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудову поезію, що могутньо звучала і на літературно-мистецькому вечорі «Молімось Богові одному, молімось правді на землі» у районному Народному домі, присвяченому 206 річниці з дня народження Кобзаря. Свою творчість дарували присутнім зразковий дитячий хор «Передзвін» і вокальний ансамбль «Мінорія» Підкамінської школи мистецтв, зразковий художньо-просвітницький колектив «Забавлянка» і народний ансамбль народної пісні «Криниченька» Бродівського РНД, народний чоловічий ансамбль «Січовик» з с. Суховоля, мистецький колектив «Бандура-Бенд» Бродівської школи естетичного виховання. Аматор сцени РНД Павло Лабунін заспівав один з найвідоміших, покладених на музику, віршів Т. Шевченка «Думи мої, думи…». Юна солістка Даринка Серватович (на фото) вразила глядачів виконанням пісні «Краю рідний – доленько моя!», за що й отримала шквал схвальних овацій. Вихованці зразкового вокально-хореографічного ансамблю «Дивограй» подарували бродівчанам мереживо танців. Завершальним акордом став виступ керівника народного аматорського вокального ансамблю «Гармонія душі» Марти-Марії Пишної (РНД).

У цей же день відбувся QR-квест «Сучасний Шевченко», організований Бродівським міжшкільним учнівським парламентом, аби підняти активність молоді. Школярі на швидкість відвідували різні станції та виконували завдання, пов’язані з життям і творчим шляхом Кобзаря. Участь у ньому взяли представники з 17 шкіл району. Кінцева зупинка квесту – Народний дім, де керівник апарату райдержадміністрації Мар’яна Родін та головний спеціаліст міської ради Богдан Сторожинський нагороджували не лише переможців, а й учасників призами та солодкими подарунками. Першими у квесті стали учні Гаї-Дітковецького НВК, другими – школярі Ясенівської ЗОШ І-ІІІ ст., а бронзу здобули бродівчани із СЗОШ І-ІІІ ст. №2.

Ліна ВОЙТЮК.

Більше фотона нашій сторінці Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *