Додому > Освіта > Коронавірусні випробування, конкурси, олімпіади…

Коронавірусні випробування, конкурси, олімпіади…

Учні, не встигнувши всістися за парти у 2022 році, знову відчули, як звичний ритм навчання порушила нова коронавірусна атака. Але, незважаючи на це, кінець 2021 початок 2022 року для ЗЗСО та ЗДО Бродівської громади не став сезоном тиші в освітньому процесі. Про виклики і напрацювання цього періоду наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ розмовляла з начальником відділу освіти Бродівської міської ради Миколою СТОРОЖУКОМ.

– Миколо Михайловичу, почнемо з тривожної ситуації…

– На жаль маємо й надалі тривожну ситуацію із ростом різноманітних захворювань серед учасників освітнього процесу. Станом на 31 січня 2022 р. всі учні 1-11 класів навчаються дистанційно. Протягом тижня, що минає, не працювали Бродівський № 6 і Підгір’янський ЗДО. Тимчасово не приймають вихованців у дошкільних підрозділах Боратинського, Гаї-Дітковецького, Голосковицького ЗЗСО. На цей час призупинено освітній процес у звичному режимі у дошкільних підрозділах Білявецького ЗЗСО і Станіславчицького ЗЗСО імені Тимофія Бордуляка.

Моніторинг, проведений відділом освіти, показав, що станом на 31 січня нинішнього року у Бродівських ЗДО №1, №7, №8 і №9 з різних причин відсутні відповідно 63,4, 58,04, 53,1 і 57,8 відсотка дітей, у Лешнівському – 41,1, у Берлинському – 40, у Комарівському – 46,2, у Конюшківському – 31,6, у Пониковицькому – 38 у Суховільському – 32,2 відсотка дітей. Майже кожного дня якийсь новий дошкільний підрозділ ЗЗСО громади призупиняє свою роботу. Постійно звертаємося до батьків з проханням обмежити зовнішні контакти як для себе, так і для дітей.

– А тепер про приємніше – конкурс «Вчитель року – 2022».

– Департамент освіти і науки Львівської ОДА підвів підсумки I туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2022».

У номінації «Інформатика» визнано переможцем учителя Бродівського ОЗ ЗСО I-III ст. № 4 Р.В.Диндуру. А лауреатами стали учительки Бродівської гімназії імені Івана Труша Н.Я.Надорожняк (номінація «Інформатика») та І.І.Корольчук (номінація «Мистецтво»).

Дипломом департаменту освіти і науки Львівської ОДА також відзначено учительку Бродівського ОЗЗСО I-III ст. № 4 Л.К.Малік, яка показала високий фаховий рівень у номінації «Біологія».

Відзначу, що лише у номінації «Історія» ніхто з педагогів ЗЗСО нашої громади не наважився цього року взяти участь у цьому конкурсі. Та впевнений, що потенційно наші педагоги могли б претендувати на високі місця і в цій номінації.

– Недавно у Бродах з робочою поїздкою побувала начальниця Управління Державної служби якості освіти у Львівській області Валентина Загрева. Розкажіть про це детальніше…

– Відбулася зустріч з міським головою Анатолієм Белеєм у міській ратуші. Також Валентина Загрева відвідала Бродівський ОЗЗСО I-III ст. № 4. Під час спілкування вона відзначила, що надання допомоги у розбудові системи якісної освіти, якісної освітньої діяльності закладів освіти Львівщини є одним з головних пріоритетів у роботі Управління. У міській раді говорили про забезпечення якості освіти, підвищення якості освітньої діяльності, синергію між засновником, директором, батьками, учнями, педагогами закладу освіти, інституційних аудитів шкіл. У ході зустрічей розглянули питання щодо ролі засновника у розвитку закладів освіти громади, формування педагогічних кадрів, підтримки професійного розвитку педагогів, пожвавлення процесу щодо сертифікації педагогічних працівників, завершення формування стратегії розвитку закладу освіти та територіальної громади тощо.

– А яка ситуація з традиційними предметними олімпіадами, конкурсами?

– Торік у грудні було проведено очний ІІІ (обласний) етап ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка серед учнів 5-11 класів закладів загальної середньої освіти. Його переможцями стали учениця 7 класу Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 (І місце) Дарія Король та учень 11 класу Пониковицького ЗЗСО І-ІІІ ст. (ІІІ місце) Дмитро Бльох.

У грудні проходив також ІІІ (обласний) етап ХХІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь учні 3-11 класів ЗЗСО області. У цьому конкурсі ІІІ місце здобула учениця 4 класу Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 Юстина Козак.

У Золочівському районі був проведений II тур II етапу Всеукраїнських олімпіад з навчальних предметів.

Учні ЗЗСО Бродівської громади брали участь в олімпіаді з інформатики. Переможцями ІІ туру ІІ етапу визнано Максима Федика, учня 9 класу Бродівської гімназії імені Івана Труша (І місце), Данила Сапіжука, учня 9 класу Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови (ІІ місце), Олександра Шпотюка, учня 10 класу (ІІІ місце) і Євстахія Кравцова, учня 11 класу Бродівської гімназії імені Івана Труша (І місце).

Учасниками обласної олімпіади з інформатики є Максим Федик, Данило Сапіжук та Євстахій Кравцов. Відповідно до наказу Департаменту освіти і науки ЛОДА від 31 грудня 2021 за № 02-01/01/551 «Про проведення ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2022 році» допущено до участі у ІІІ етапі олімпіад учасників із закладів освіти, учні яких стали переможцями ІV етапу олімпіад у 2019 році. Згідно додаткового рейтингу буде брати участь у ІІІ етапі олімпіади з німецької мови Катерина Кобилянська, учениця Бродівської СЗОШ І-ІІІ ст. №2 з вивченням англійської мови.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *