Додому > Актуально > КОРОНАВІРУС ПРИЙШОВ НА БРОДІВЩИНУ

КОРОНАВІРУС ПРИЙШОВ НА БРОДІВЩИНУ

Довго трималася Бродівщина. Коронавірус ніби обминав наш район стороною. Мешканці з розумінням сприймали і виконували введені карантинні обмеження. Але, на жаль, 12 травня було підтверджено перші два випадки захворювання на COVID-19 у Бродівському районі. Як Бродівщина долає виклики, кинуті коронавірусом, які заходи приймає районна влада у зв’язку з цією надзвичайною ситуацією, в інтерв’ю розповідає голова райдержадміністрації Оксана ПРОКОПЕЦЬ.

– Отож, Оксано Павлівно, чи послаблять карантин у Бродівському районі?

– Постановою Кабінету міністрів України продовжено загальнонаціональний карантин щонайменше до 22 травня з одночасним його послабленням. Однак, через різке погіршення епідеміологічної ситуації у Львівській області, минулими вихідними обласний штаб із ліквідації надзвичайної ситуації медико-біологічного характеру регіонального рівня прийняв рішення відкласти всі пом’якшення принаймні до 15 травня. Тому, зважаючи на загрозливу ситуацію та виявлення інфікованих осіб у Бродівському районі, жорсткі карантинні заходи продовжено і на нашій території. Також думаю, що не варто очікувати пом’якшення карантину ще й наступного тижня, оскільки за даними медиків Львівщина входить у пік захворюваності.

– У зв’язку з тим, що у Бродах виявили перші випадки захворювання на коронавірус, які проводяться заходи?

– 12 травня 2020 року ПЛР-тести підтвердили перші два випадки захворювання на COVID-19 у жителів Бродівщини. Інфіковані коронавірусом – це мешканці міста Броди, серед яких є і медичний працівник. Стан хворих під постійним контролем лікарів.

На даний момент встановлено 55 контактних осіб, з якими впродовж останніх двох тижнів спілкувалися хворі. Всі контактні особи будуть протестовані не раніше аніж на 7 день від моменту контакту, і весь цей період вони перебуватимуть на самоізоляції. У місцях проживання хворих уже проведено дезінфекцію.

Окрім цього, у Бродівській ЦРЛ проводяться заходи щодо запобігання поширенню COVID-19 згідно встановлених рекомендацій МОЗ. Враховуючи те, що хворі перебували у контакті з медичними працівниками терапевтичного відділення Бродівської центральної лікарні, це відділення тимчасово закрито на карантин.

Звертаємося до громадян з проханням – у випадку прояву симптомів ГРВІ, нездужання, підвищеної температури звертатися у телефонному режимі до сімейного лікаря!

– Чи будуть працювати і далі контрольно-санітарні пункти у Бродівському районі на виїзді і в’їзді?

– У зв’язку із загрозою поширення інфекційного захворювання COVID-19 на виїзді і в’їзді у Львівську область зі сторони Рівненщини, продовжує працювати стаціонарний санітарний контрольно-пропускний блокпост. Однак, через неінтенсивний транспортний трафік, блокпост у с.Яснище Бродівського району зі сторони Тернопільської області було демонтовано минулого тижня.

Враховуючи усю серйозність нинішньої ситуації, ще раз наголошую, що наша нова реальність – це необхідність залишатися вдома. Не варто ризикувати своїм здоров’ям та життям!

– Карантин в Україні продовжили і вірогідно, що термін його тривалості знову збільшать. Чи підтримує районна влада потребуючих людей?

– У період з 1 квітня до 14 травня на благодійний рахунок БО «Берегиня» надійшло 54 тис. гривень. Було закуплено продуктові набори на суму 50 тис. гривень. За період карантину 90 продуктових наборів отримали малозабезпечені та багатодітні родини району, 116 – одинокі люди похилого віку, 20 – члени районної організації «Союз Чорнобиль України». Станом на 14 травня залишок коштів на рахунку становить 4 тис. гривень. Якщо у вас або у ваших знайомих виникла потреба у продуктах, звертайтеся до Бродівського районного територіального центру соціального обслуговування населення за телефонами 4-31-58 або 4-15-98.

Також закликаю усіх долучитися до збору коштів на рахунок: БО «Берегиня» Благодійний фонд (Благодійна організація), ЄДРПОУ/ДРФО 33864935 в АТ КБ «Приватбанк», ЄДРПОУ банку14360570, Код банку 325321, р/р 26000053740516 (UA173253210000026000053740516 поточний рахунок), валюта – українська гривня.

Розмову вела
Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *