Додому > Новини > Храмовий празник у Дітківцях

Храмовий празник у Дітківцях

У неділю, 21 листопада, у день св. Архистратига Михаїла, жителі с. Дітківці відсвяткували престольний празник.

Сільський храм, освячений на честь св. Архистратига Михаїла, має давню і цікаву історію. Як свідчить напис на північно-східному випусті нави: «Та церква поставлена року 1877». Попередня церква, що стояла на цьому місці, згоріла від блискавки у 1796 році. У 1811 році серед цвинтаря звели каплицю. І лише у 1877 збудували нову, дерев’яну церкву, в якій моляться і сьогодні. Під час Другої світової війни баня була розбита, а у 1950 роках під час ремонту була зменшена її висота, що порушило пропорції архітектури споруди. Іконостас був виготовлений у ХІХ столітті. Стінопис виконаний у кінці 1970-х на початку 1980-х років. На південний захід від церкви розташована дерев’яна двоярусна дзвінниця.

За традицією у святковий для парафії день у храмі відбулося Богослужіння, яке очолив голова мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії, настоятель бродівського храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста о. Ярослав Царик. Співслужили йому настоятель храму святого Архистратига Михаїла о. Микола Мазурчук, який цього дня також відзначав 20-річчя служіння на дітковецькій парафії, священик храму Успення Пресвятої Богородиці з смт Лопатин о. Степан Главацький та настоятель храму св. апостолів Петра і Павла о. Руслан Парій з с. Ковпин. Розділити радість свята з парафіянами прибули члени спільноти «Лицарі Колумба» Бродівської ради на чолі з великим лицарем Василем Хорошим, хористи бродівського храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста під орудою регента Галини Гаврилюк, староста Пониковицького старостинського округу Йосип Галицький.

Про значимість ангелів у житті людини говорив у проповіді отець Ярослав Царик. Він наголосив, що дух святого Архистратига Михаїла, який витав на київському майдані під час Революції Гідності, дав силу і міць українському народові у боротьбі за отриману свободу.

Щирі вітання отцю Миколі від парафіяльного хору виголосила дяк-регент Галина Віновська. Старша сестриця храму Олена Остапчук від імені усіх парафіян подякувала йому за багатолітнє служіння.

Отець Микола, стиха змахуючи з очей сльози, подякував Богові за ласки для його життя, для родини, священикам – за спільну Святу Літургію, усім вірним, гостям – за участь у спільній празничній молитві. Також отець Микола привітав іменинників й іменинниць, зокрема хористів бродівського хору Михайла Артеха, Михайла Гончарика та члена спільноти «Лицарі Колумба» Михайла Коваля.

Після Богослужіння священики здійснили чин освячення води. Завершилися урочистості хресним ходом навколо церкви.

Більше фото на нашій сторінці facebook.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *