Додому > Новини > «Хотів би дивитися з оптимізмом, але дивлюся з пересторогою…»

«Хотів би дивитися з оптимізмом, але дивлюся з пересторогою…»

У понеділок, 19 квітня, працівники ДП «Бродівський лісгосп» провели під стінами Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства виїзні профспілкові збори. 280 представників трудового колективу вимагали запросити директора підприємства Ореста Ониськіва, голову профспілки Віктора Мартинюка на спільну нараду колегії ЛОУЛМГ та розширеної президії Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства, а також зачитали відкритий лист начальнику ЛОУЛМГ Анатолію Дейнеці.

Бродівські лісівники наголосили, що в черговий раз зібралися, щоб захистити свої права на працю, захистити своє підприємство від знищення. Агентство пропонує реорганізувати збиткові підприємства, малі за площею і ті, які не дають собі ради, і знищити успішне підприємство. Працівники ДП «Бродівський лісгосп» також задекларували, що не зупиняться і поїдуть зі своїми вимогами зберегти ефективне підприємство під стіни Верховної ради України, Кабінету міністрів України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, Державного агентства лісових ресурсів.

Одноголосно учасники зборів підтримали звернення працівників ДП «Бродівський лісгосп» до голови Державного агентства лісових ресурсів України Юрія Болоховця та голови ЦК Профспілки лісового господарства України Степана Кривов’язого, у якому зазначається про недопустимість такого реформування і знищення «Бродівського лісгоспу».

Профспілкові збори бродівських лісівників були досить емоційними, не обійшлося і без поліції. Але одну з їхніх вимог все ж було виконано. Директора підприємства і голову профспілки на спільну нараду колегії ЛОУЛМГ, що відбулася 20 квітня, у вівторок, все ж запросили.

Директор ДП «Бродівський лісгосп» Орест ОНИСЬКІВ в інтерв’ю нашій газеті розповідає про вимоги працівників і чого вдалося досягти.

– Оресте Ярославовичу, чому працівники Вашого підприємства поїхали під стіни обласного управління лісового та мисливського господарства?

– У понеділок відбулися профспілкові збори. Згідно нашої галузевої угоди та законодавства є два варіанти проведення зборів – мають бути присутніми дві третини делегатів або присутні більше, як 50 відсотків членів профспілки. У понеділок на виїзних профспілкових зборах присутніми були більше 50
відсотків спілчан. Чому вони виникли? Це дивна ситуація і її не мало би бути. Все це через не розуміння чи не бажання зрозуміти Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства ситуації. Напередодні, у п’ятницю протягом всього робочого дня я і голова профкому Віктор Мартинюк просили запросити нас на обговорення проєкту реформи, що мало відбутися у понеділок. Про це листом повідомила нас Львівська обласна організація профспілки працівників лісового господарства. Хоча, на мою думку, це не реформа, а просто укрупнення підприємств, бо реформа передбачає
якісь структурні зміни, а у даному випадку – одні підприємства ліквідовуються і створюються інші – більші.

Саме через цю відмову виникла така реакція трудового колективу. Бо виглядало так, що думка працівників ігнорується і був великий ризик, що у понеділок обласною профспілкою буде погоджений проєкт реформи, в якому ДП «Бродівський лісгосп» і ДП МГ «Стир» приєднувалися до ДП «Золочівський
лісгосп». Єдину силу мають фактично профспілкові збори колекти- ву і це як останній шанс не допустити цієї катастрофи для Бродівського лісгоспу.

Збори відбулися і працівники підприємства одноголосно проголосували за недопущення такої нищівної реформи щодо «Бродів- ського лісгоспу». Наше підприємство одне з найбільших в області і за показниками – одне з кращих. За підсумками 2020 року ДП «Бродівський лісгосп» одне з трьох підприємств управління, фінансово-господарська діяльність якого була ефективною, і в цьому заслуга всіх працівників.

У понеділок до нас вийшли начальник управління Анатолій Дейнека і голова обласної профспілки Василь Максимець. Вони запевнили, що наша думка врахована, на обговорення проєкту нас запросять. І дійсно запросили – мене і голову профкому нашого підприємства Віктора Мартинюка.

– Про що говорили головні лісівники Львівщини під час цієї спільної наради?

– У вівторок відбулося обговорення реформи на спільній нараді колегії ЛОУЛМГ та розширеної президії Львівської обласної організації профспілки працівників лісового господарства. Присутніми були керівники підприємств і голови профспілкових організацій. Питання було одне – реформа лісової галузі, а саме укрупнення підприємств. І якщо ще у п’ятницю голова обласної профспілки заявляв, що всі «за», а «проти» тільки Броди і Славськ, то у вівто- рок під час обговорення майже всі керівники підприємств висловилися «проти». Але, на жаль, їхня думка врахована вже не була. До нашої дослухалися, є протокол, де зафіксовано, що ДП «Бродівський лісгосп» залишається з приєднанням до нього ДП МГ «Стир». Як будуть розвиватися події далі – не відомо. Нас поінформували, що проєкт піде до Державного агентства лісових ресурсів України і там є вже два проєкти. Перший, згідно якого залишається 12 лісгоспів у Львівській області, у тому числі і Бродівський, але він не був прийнятий агентством. Згідно іншого залишається 8 лісгоспів, але Бродівського немає – він приєднується до Золочівського. Ще раз повторюся – це дуже дивне рішення, бо кожен шостий працівник підприємств управління – у Бродах. Наше підприємство забезпечене кадровим по- тенціалом як фахових інженерно-технічних працівників, так і кваліфікованих досвідчених робітників, в тому чис- лі підприємство єдине в області де працівники лісової охорони мають відповідну фахову освіту. ДП «Бродівський лісгосп» – найбільший платник податків серед лісгоспів Львівщини. За 2020 рік сплачено понад 62 млн гривень.

– Чи погодилися б Ви, щоб до вашого підприємства приєднали інший лісгосп?

– Лісгоспи – це дуже великі території, які дуже важко охопити. Зараз ми маємо 26300 гектарів – від краю і до краю більш як 100 км. Цю величезну територію потрібно охороняти. Ми не мали б морального права не погоджуватися про приєднання іншого підприємства, але відіграє роль рішення і думка самого колективу. На даний час до нас приєднали ДП МГ «Стир». Це не велике підприємство, але спеціалізоване. Воно базується суто на веденні мисливського господар- ства, полюванні, розве- денні мисливських звірів і не тільки. Думаю Вам відомо, що там є червонокнижні види звірів, зокрема зубри. На червонокнижних звірів полювання заборонено. І, наскільки я знаю, фінансування держава припинила. А ці тварини потрібно утримувати. Скажімо зубр агресивний щодо інших тварин. Якщо є підгодівельні майданчики і туди приходить зубр, він просто виживає зі своє території інші мисливські тварини, наприклад оленя. Тому є проблеми з надходженням коштів від полювання, оскільки тих тварин, на які можна полювати, меншає, а зубрів більшає. При приєднанні є й інші проблеми, наприклад, з платою ПДВ. Крім того, землі користування ДП МГ «Стир» є і в колишньому Бродівському, і Червоноградському ра- йонах. Як це буде конкретно вирішуватися – не відомо.

– Ви побували на спільній нараді в обласному управлінні, почули керівництво, колег. У протоколі задекларовано, що ДП «Бродівський лісгосп» залишиться у Бродах. Ви дивитеся у майбутнє свого підприємства з оптимізмом чи з пересторогою?

– Хотів би дивитися з оптимізмом, але дивлюся з пересторогою. Бо на нараді звучало, що це рішення не остаточне і повернення до обговорення можливе. Ще є позиція Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Єдине тішить, що наша позиція погоджена з профспілкою, а за законом профспілка має силу. На реорганізацію підприємства дозвіл профспілки необхідний. Тому є надія, що це був вагомий крок до збереження підприємства.

– Мене також цікавить питання, на кого поліція склала протокол під час виїзду до стін обласного управління?

– Протокол складений на голову профспілкового комітету Віктора Мартинюка. Чому таку позицію зайняла поліція? Адже виїзд до Львова – це була ініціатива працівників нашого підприємства. Їх можна зрозуміти. Вони переживають за свої робочі місця. Де зараз знайти роботу? Не буду хвалитися, але за
І квартал 2021 року середня зарплата в підприємстві склала 14 тис. 300 гривень. Сьогодні більшість лісових господарств працюють за іншою схемою, тобто використовують наймані бригади приватних підприємців.

«Бродівський лісгосп», напевно, останнє унікальне підприємство на Львівщині, де всі роботи виконують штатні працівники. «Бродівський лісгосп» – це повністю територія Бродівської МТГ, Заболотцівської ТГ і значна частина Підкамінської ТГ, крім Пеняківського лісництва. Працюють у нас місцеві люди і податки ми платимо у місцеві бюджети. Ми і надалі будемо відстоювати своє підприємство!

Розмову вела
Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *