Додому > Новини > Канадійські зірки НХЛ на Бродівщині

Канадійські зірки НХЛ на Бродівщині

Уже вдруге Бродівщину відвідали наші далекі друзі, канадійські зірки НХЛ – брати Дейв і Вейн Бабичі та їх сестра Сюзан. Вейн Джозеф БАБИЧ – уславлений канадський хокеїст українського походження, один з найяскравіших зірок НХЛ. Зараз проживає у Вінніпезі, провінція Манітоба і керує «Babych Hockey School». Його спортові досягнення досить вагомі. Це участь у матчах зірок WCJHL (1977, 1978), всіх зірок НХЛ (1981). У сезоні 1978-79 він був номінантом Колдер Трофі, як один з найкращих новачків сезону в НХЛ. Дейв Майкл БАБИЧ (молодший з братів) – теж уславлений хокеїст, один з найяскравіших зірок НХЛ. Сьогодні він входить в сотню кращих в НХЛ за кількістю зіграних матчів. Дейв мешкає у Ванкувері і працює в системі хокейного клубу «Ванкувер Кенакс». Він – срібний призер чемпіонату світу (1989), учасник матчу всіх зірок НХЛ (1983, 1984).

Під час першого візиту на Бродівщину у 2018 році, завдяки старанням директора Бродівського історико-краєзнавчого музею Василя Стрільчука, брати Бабичі знайшли свої родові коріння у с. Білявці нашого району. Тому під час цьогорічного візиту у м. Броди, наші гості виявили бажання відвідати село своїх предків, зокрема Білявецький НВК (на фото). Закордонних гостей гостинно зустріли короваєм та українською піснею. Директор НВК І.І.Сацьків разом зі шкільною родиною, тепло вітала гостей, почастувала їх традиційними українськими стравами – борщем з пампушками, варениками з шкварками та іншими смаколиками. Під час зустрічі домовилися про плідну співпрацю між Білявецьким НВК та спортсменами.

Родина Бабичів також мала можливість ознайомитися і з музеєм у Шнирівській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Петра Федуна (Полтави), відвідати музей у с. Клекотів.

У Бродівській міській раді відбулася зустріч канадійських гостей із заступником міського голови Олександром Єлиневським. Брати Бабичі запропонували допомогти брідській громаді відкрити хокейне поле у м. Броди.

У зустрічі також взяли участь завідувач сектору молоді та спорту Бродівської РДА Наталія Гудима, головний спеціаліст Михайло Чунгін, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

Цікаво. що згідно родинних переказів, саме з Бродівщини походив дід відомих хокеїстів – Ілько Бабич, 1902 р. н., який у 10-річному віці виїхав з батьками у Канаду. Під час спілкування гостей з краєзнавцями і перегляду родинних записів батька відомих хокеїстів – Едварда Бабича, з’ясували, що Ілько Бабич походив із с. Білявці. Гості побували у цьому селі. Дійсно, нашого цвіту – по усьому світу.Під час першого візиту в Україну уславлених Бабичів у Львові було підписано тристоронню угоду про співпрацю між «Канадськими друзями хокею в Україні», відділенням НОК України у Львівській області та ХК «Галицькі Леви» щодо розвитку дитячо-юнацького хокею й проведено в місті Новояворівську перші й надзвичайно цікаві майстер-класи за участю уславлених Бабичів. Було домовлено також про сталу підтримку хокею Львівщини.

Цього разу українська делегація з Канади подарувала хокейний реманент для юних спортсменів Львівщини, а брати та сестра Бабичі побували у Львівському державному університеті фізичної культури імені Івана Боберського (де функціонує спортивна спеціалізація «Хокей») й зустрілися зі студентами, професорсько-викладацьким складом та олімпійським активом області. А 24 вересня хокейні тренування провели на льодовій арені у м. Новояворівську.

Разом з братами українського походження Вейном (Вінніпег) та Дейвом Бабичами (Ванкувер), у складі канадської делегації були також представники громадської організації «Канадійські друзі хокею в Україні (CFHU)» Нестор Будик і Мирон Затварницький з Вінніпегу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *