Додому > Культура > І звучали писанково гаївочки веселкові…

І звучали писанково гаївочки веселкові…

Для бродівчан вже давно стали традиційними прекрасні масові свята, пов’язані з різдвяною «піснею пісень» – культурно-мистецькі і духовні фестивалі «Коляди і Пампуха», «Фестиваль розколяди» та ін.

А от дійство, що після тривалої «карантинної перерви» так масово загомоніло минулої неділі на центральній площі Бродів, проводилося вперше. У пообідню пору площа Ринок розквітла справді усіма барвами весни – вишиванками і сценічними костюмами учасників фестивалю гаївок закладів культури Бродівської МТГ «І звучать писанково гаївки веселкові», організований відділом культури, молоді і спорту і Народним домом Бродівської міської ради та за її сприянна. Присутніх щиро вітали ведучі Іванна Чиж і Мар’яна Кирик. Біля фігури Матері Божої відбулося особливе моління до Пресвятої Богородиці – маївка, яку вів адміністратор храму ВЧЖХ отець Ярослав Царик. Він звернувся до присутніх з натхненним духовним словом.

 

– Як славно жити в атмосфері воскресіння Христового, коли ми вшановуємо Матір Божу, матір земну і матір-Україну, жінок-мироносиць, коли відзначаємо Міжнародний день сім’ї молимося за наші сім’ї, український рід, за тих, хто оберігав й оберігає наш рід, Україну і мир, завдяки кому ми можемо водити гаївки під мирним небом і вшановувати пам’ять жертв більшовицьких репресій. Не забуваймо тих, хто страждав за нас, гордімося тим, що маємо у серці особливий маєстат – Бог, Україна, родина і я…

У цьому святому дійстві взяли участь міський голова Анатолій Белей, його заступниця Ірина Олеха, представники відділів міськради, голова районної організації «Товариства політв’язнів і репресованих» Лідія Веклич та його члени. Вони та представники влади запалили свічки пам’яті і поставили кошики квітів до пам’ятника жертвам більшовицьких репресій . Своєрідним виявом вдячності минулим поколінням патріотів і прослави Воскресіння Христового стали воскресні пісні, якими розпочали фестиваль гаївок учасники самобутнього народного аматорського гурту «Діброва» з с.Суховоля в складі якого є і сільський староста Тетяна Добрянська, під орудою Михайла Добрянського.

На зміну старшим шанувальникам гаївок на імпровізованій сцені зазвучали молоді голоси учасників зразкового художньо-просвітницького колективу «Забавлянка» НД м.Броди (керівник Марія Ковалів)..Вони представили зворушливу літературно-мистецьку композицію «Котилася писанка». До хороводів «Забавлянки» долучилися учасники народного аматорського колективу народної пісні «Криниченька» (керівник Наталія Ковальчук) НД м.Броди зі своїми прекрасними давніми гаївками, як от «Ой до Львова доріженька, до Львова» та ін.

Це був справді розкішний фестиваль гаївок – кожен колектив представляв неповторні і самобутні весняні обрядові пісні, гаївки, хороводи, сценічний одяг. Вокально-хореографічна композиція «Ой ти весно, весниця», яку показав ансамбль «Зернятко» (керівник Ольга Хороша) та вітання Вікторії Янчин і Хореографічного ансамблю «Сонечко» (Іванна Бойко) Бродівської ШЕВ, виступ аматорів сцени (бабусі, матері, діти) НД сіл Боратин, Станіславчик, Берлин – все захоплювало дарувало якусь особливу, духовну насолоду.

І у кожного колективу який гаївкував на площі у Бродах, були свої творчі знахідки. Мабуть цілий вечір плели свої пишні барвінкові вінки, в яких виступали, молоді, голосисті вихованці Народного дому с.Лагодів. Зворушили усіх своїми хороводами і оригінальними костюмами наймолодші учасники фестивалю гаївок (4-5 років) вихованці танцювально-спортивної студії «Flash» ГО «Разом» (Настя Бурлікова). Це був перший дебютний публічний виступ маленьких артистів і їх композиції «Феєрія» та «Котилися горошини» зачарували усіх.

Натхненно-мистецьким був фінал цього весняного фестивалю під відкритим небом. Вокальний ансамбль співучих жіночок «Лешнівчанка» (Леся Климок) запросив усіх «весну вітати, вінки сплітати, гаївки співати, Україну прославляти». На їх заклик вивів на імпровізовану сцену у хоровод своїх шанувальників народної обрядовості і пісні завідувач НД с.Комарівка Василь Гнівошевський. Переспіви гаївками, спільні хороводи підхопили «криничанки», інші учасники і гості фестивалю і вже вся площа хороводила від гарного настрою, якому сприяв і звукорежисер НД Володимир Кирик.

Начальник відділу культури, молоді і спорту Бродівської міськради Мар’яна Родін та провідний спеціаліст Наталя Гудима кожному колективу, який взяв участь у першому фестивалі гаївок на міській площі, презентували солодкі подарунки.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *