Додому > Новини > І в кріслі головреда сиділи…

І в кріслі головреда сиділи…

Звісно, літо було і залишається порою найбільшої дитячої радості, особливо, коли проводиш ці канікулярні дні у таборі навчального центру «Ерудит», де директором Наталія Гарасимчук. Тут кожен день має свою тематику: дні природи, науки, водних вечірок (у надувному басейні, що є на території табору), дні різних розваг і шоу, екскурсій.

І саме у такий екскурсійний день таборовики з «Ерудиту» (дві групи дітей – 3-6 і 7-10 років) у супроводі вихователів Марії Бартосевич та Соломії Дубини і волонтерів Дмитра Гарасимчука й Антона Присліпського веселим гомоном наповнили коридори і кабінети редакції бродівської газети «Голос відродження». Головний редактор часопису Надія Забокрицька, її заступниця Галина Петрусь, менеджер з реклами Руслана Штиркало та фотокореспондент і верстальник газети Вячеслав Чижик радо зустріли маленьких екскурсантів, показали їм службові кабінети.

Найдовше хлопчики і дівчатка затрималися у кабінеті головного редактора (на фото вгорі), бо ж кожному хотілося посидіти у редакторському кріслі, переглянути редакційні реліквії, зокрема примірники та підшивки газети, що зберігаються тут ще з довоєнних років («Червоні Броди», «Червоний промінь», «Прапор комунізму») та їх спадкоємиці, нової демократичної газети «Голос відродження». Діти довго розглядали «ці великі важкі книги», як сказали самі, у деяких номерах навіть впізнавали своїх рідних.

Надія Забокрицька (на фото внизу), представивши колектив, який нині творить газету, коротко розповіла про її історію, специфіку професії журналіста, роль місцевої газети у житті громади та її читачів. Учасники екскурсії засипали головреда десятками питань: як стати журналістом, чи друкує редакція гроші(?!), чому газета називається «Голос відродження» та інші. А ще наші гості по-дитячому відверто розповіли, хто з їх рідних читає наш часопис і що в ньому подобається їм.

Зацікавив таборовиків та їх наставників комп’ютерний центр редакції, процес набору, верстки, вичитки сторінок та передачі їх електронною поштою на друк у м. Львів. Молодий але класний спеціаліст Вячеслав Чижик давав пояснення дітям доступно і весело, як і т.в.о. відповідального секретаря Руслана Штиркало.

Головред Надія Забокрицька вручила кожному учаснику екскурсії окремі примірники газети «Голос відродження» і висловила надію, що їх з цікавістю читатимуть у кожній сім’ї. А діти та їх наставники подякували за змістовні розповіді і нові знання та враження, що їх отримали у редакції, і вручили Надії Забокрицькій квіти.

У цей же день вихованці літнього табору НЦ «Ерудит» побували на екскурсії і у Бродівській друкарні. Там їх екскурсоводами були досвідчені поліграфісти Надія Гушньовська і Віталій Безпалько. Вони показали дітям цехи і друкарські машини та інше обладнання, розповіли про професію поліграфіста, процес перетворення авторського рукопису у книжку та інші види друкованої продукції. А ще Надія Гушньовська вручила кожному один з видів продукції друкарні – симпатичні закладки для книг з пам’ятними місцями Брідщини.

Г.ПЕТРУСЬ.
Фото В.ЧИЖИКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *