Додому > Культура > І онлайн «Марафон гаївок»…

І онлайн «Марафон гаївок»…

Чи не кожен з нас з особливим трепетом чекає світлого Дня Воскресіння Христового, коли з першим церковним дзвоном ніби справді відкриваються Небеса і сходить на землю велика радість-благодать: Христос Воскрес! І ми відчуваємо, як разом з Сином Божим оживає у наших душах віра та надія, множиться добро і любов, радість духовного єднання з Всевишнім, яку не порівняти з жодними земними благами, що є такими минущими. І це відчувається не тільки у храмах, а й у тих дійствах, які пропонують мешканцям Бро­дівської МТГ культ­працівники, хай навіть і в онлайн форматі. Як і годиться, перед Великодніми святами працівники закладів культури МТГ насамперед подбали про наведення належного порядку у своїх культурних центрах, провели толоки, підготували в умовах червоної зони пасхальні вернісажі, вітальні композиції, презентації.

Щоб об’єднати громаду, Бродівський Народний дім, як розповіла його директор Марія Пишна, започаткував проведення циклічних фестивалів. І хоч «Марафон гаївок», що мав відбутися під час Великодніх свят на центральній площі Бродів, через карантинні обмеження готувався в онлайн форматі, але все одно сприятиме святковому настрою брідчан під час цього величного християнського свята. Розпочне «Марафон гаївок» зразковий аматорський художньо-просвітницький колектив «Забавлянка» БНД, відтворюючи народні традиції зустрічі весни і святкування Великодня. Далі будуть гаювати веселі співучі «криничанки», радуючи серця давніми гаївками, записаними у с.Бучина. До «Марафону гаївок» планують долучити свою онлайн програму гімназисти. Адже протягом двох місяців у Бродівській гімназії ім. І.Труша проходив свій фестиваль гаївок і класи-переможці долучаються до великого марафонського гаювання.

.Переглянути відеозапрошення на онлайн марафон гаївок можна на нашій сторінці у Facebook.

Звичайно, у період посту культпрацівники і аматори сцени провели і ряд онлайн заходів, пов’язаних з цією тематикою. Долучилися працівники Народних домів і бібліотек МТГ і до відзначення Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, провівши відеопрезентації, години пам’яті, присвячені цій трагічній сторінці в історії України. А зараз готуються до традиційного травневого фестивалю «Танцюючі черевички». І, звичайно, запрошують усіх погаювати разом з ними під час онлайн «Марафону гаївок», аби відчути життєдайний дух Великодня і наших прекрасних традицій та звичаїв.

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *