Додому > Культура > І хай спалахують зірки юних талантів

І хай спалахують зірки юних талантів

Щороку творчий звіт колективу Підкамінської школи мистецтв і для її учнів, і для викладачів стає своєрідним підсумком мистецьких здобутків й водночас неповторно-хвилюючим святом дитячих талантів. Не був винятком і травень 2019. Непросто розповісти про розлогу, різножанрову і яскраву, з особливо щирою аурою єднання людських сердець мистецтвом, що властива лише дітям, програму. Кожен музичний твір, пісня, танець захоплював, як і сценічні костюми. Програма звітного концерту перед батьками, громадськістю селища, гостями була добре продумана і представлена ведучою – викладачем Надією Квасюк.

Дитячий хоровий колектив «Передзвін»


Та мені хочеться розповісти не стільки про твори, що виконувалися, скільки про їх виконавців – талановитих дітей з Підкаменя і довколишніх сіл, котрі вже мають свої творчі відзнаки. Дипломантами конкурсу «Інструментальний вернісаж» (м. Бібрка) є Вероніка Ватрас, Віталій Крупніцький, Назар Мандій, який здобув і найвищу нагороду – Гран-прі. Він же, до речі, здобув і диплом І ступеня в обласному конкурсі баяністів серед учнів старших класів у Львові. Дипломантом обласного конкурсу малих форм серед мистецьких закладів Львівщини (м. Жовква) став ансамбль гітаристів. Дипломом першого ступеня нагороджена і бандуристка Марія Рудніцька за перемогу в обласному конкурсі. Володарем диплома ІІ ступеня є дитячий хореографічний колектив «Радісне проміння», який брав участь у конкурсі «Ритми Прикарпаття» (м. Моршин).

Вже досить титулованим є дитячий хоровий колектив «Передзвін», який цьогоріч заявив про себе як колектив, здатний підкорювати і великі аудиторії. Цей хор юних піснелюбів брав участь у фестивалях коляди у Підкамені, Накваші, у м. Сокаль, запрошувався на святкування Шевченківських днів у районний Народний дім м. Броди, був учасником оглядів-конкурсів у Буську і Золочеві. Саме у Золочеві колектив «Передзвін» був нагороджений грамотою за почесне друге місце.

Учні школи яскраво презентували себе недавно і на Всеукраїнському конкурсі народних інструментів «Мереживо» (м. Рівне). У різних вікових категоріях дипломами І ст. були нагороджені сопілкарка Христина Рудницька, баяніст Назар Мандій, дипломами ІІ ст. – бандуристка Юлія Ковальська і ІІІ ст. – бандуристка Марія Рудніцька та баяніст Роман Думас.

Радісна новина надійшла до учасників хореографічного колективу «Радісне проміння» – їх запрошено на Міжнародний фестиваль танцю у місто Бургас (Болгарія).
Так що творчий звіт Підкамінської школи мистецтв цьогоріч по-праву можна назвати зірковим. І директор цього мистецького закладу Вікторія Шклярук, дякуючи усім юним учасникам звіту, їх батькам, побажала, аби все більше займалося на мистецькому небозводі рідного краю зірок талановитих дітей і все яскравішими ставали їх творчі здобутки. Вона вручила подяки учасникам – переможцям творчих конкурсів та їх викладачам.

Цікавим, змістовним і мистецьки вишуканим був і творчий звіт філії Підкамінської школи мистецтв у Заболотцях. Його учасників вітали начальник відділу культури, національностей, релігій і туризму РДА Марія Радзівіл, Вікторія Шклярук і керівник відділу освіти Заболотцівської ОТГ Руслана Пашко та інші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *