Наша землячка Оксана Линів – головна диригентка опери та філармонійного оркестру міста Ґрац в Австрії, входить до першої трійки жінок-диригенток світу, співпрацювала з найкращими оркестрами та найвідомішими оперними театрами Європи. Вона є ініціатором і артдиректором міжнародного фестивалю класичної музики «Lviv MozArt». Третій сезон фестивалю стартує 3 серпня і триватиме до 11 серпня 2019 року. Головна тема цьогорічного фестивалю – музика і література. У межах «LvivMozArt» відбудуться масштабні концертні постановки, витончені вечори камерного формату, перформанси, презентації та речиталі. Окрема програма чекає й наймолодших поціновувачів музики. Фестиваль об’єднає найкращих українських і світових музикантів, відкриє цікаві локації та заповнить найбільші концертні зали Львова.
У фокусі літературної частини програми фестивалю стане публіцист і письменник Йозеф Рот, який народився у місті Броди. У 2019 році відзначається 125 років від народження письменника та 80 років по смерті. Драматична доля Йозефа Рота поєднала українську, австрійську та єврейську історії і стала символом нерозривних зв’язків України з Європою.
4 серпня вперше в історії України та Австрії відбудеться грандіозний пам’ятний концерт на галицькій Батьківщині письменника, біля руїни бродівської синагоги. Колись один з найбільших єврейських храмів Східної Європи, під час бомбардувань у Другій світовій війні був наполовину зруйнований. Як живий свідок трагічних подій синагога постане правдивою кулісою унікального мистецького дійства із сучасною постановкою, відео-інсталяціями та символічною програмою, в якій буде задіяно більше 200 митців і зіркових солістів з усього світу.
У програмі концерту прозвучить твір сучасної української композиторки Богдани Фроляк «Kyrie eleison» та відбудеться прем’єра твору Абраама Броди (скрипка-перформанс, США), створеного спеціально на замовлення фестивалю. Кульмінацією дійства стане виконання масштабної 3 Симфонії «Kaddish» видатного американського композитора, диригента та гуманіста Леонарда Бернстайна, сина єврейських емігрантів, які походили з-під українського міста Рівне. 3-тя Симфонія Бернстайна написана з використанням канонічних текстів стародавніх єврейських молитов. Вона є реакцією митця на події Голокосту та присвячена пам’яті Дж. Кеннеді, який трагічно загинув за декілька тижнів до прем’єри твору. Цей твір став світовим символом долі єврейського народу та одкровенним посланням майбутнім поколінням – «Ніколи знову!».