Додому > Новини > «Господи, освяти тих, що люблять красу дому Твого!..»

«Господи, освяти тих, що люблять красу дому Твого!..»

Кожен християнин за покликом душі відвідує храм Господній. Особливо любимо «свій» храм: той, у якому нас чи наших дітей хрестили, у якому прийняли Таїнство вінчання, де близьким до серця є Слово Боже і возносяться до Господа молитви. По-особливому любимо той храм, до розбудови чи прикрашання якого ми особисто долучилися, жертвуючи своїм часом, силою, талантом чи коштами.

Якщо зазирнути в історію церкви у селі Язлівчик Бродівського району, то сягає вона глибокої давнини. З 1744 року Богослужіння проводилися у дерев’яній церкві св. Михаїла, що згоріла в часи І світової війни. У 1924 році жителі села збудували дерев’яну каплицю. А згодом громада прийняла рішення будувати муровану церкву, що свідчить про глибоку християнську віру і високе духовне піднесення вірян. Будувався храм у 36-40 роках минулого століття та зберігся він і досі.

У 1960 році рішенням тодішньої комуністичної влади церкву було закрито, після чого 28 років вона стояла пусткою: була «житлом для голубів» і приміщенням для колгоспного складу. За цей період храм був доволі зруйнованим, а на куполі росло дерево. У 1988 році з ініціативи жителів села та настоятеля храму отця Василя Шири розпочалося відновлення святині. Завдяки згуртованості язлівчан, їх наполегливій праці та самопожертві відновили кожен зруйнований куточок, і вже 27 вересня 1989 року відбулося урочисте відкриття відновленої церкви.

Протягом тридцятирічного періоду з дня відновлення святині, жителі Язлівчика всіляко підтримують церкву, вдосконалюють, дбають про красу її, не шукаючи за це людської похвали, а лише Божого благословення для своїх родин. Проте з роками ця будівля почала частково руйнуватися: протікав дах, нищилися стіни із зовнішньої та внутрішньої сторін. Тому ще більше згуртувалися парафіяни Язлівчика разом з настоятелем храму отцем Андрієм Корчаком і минулого року розпочали ремонтні роботи: частково перекрили дах із встановленням водовідливів, оновили частину фасаду, замінили вікна та виконали ряд інших, вкрай необхідних робіт.

Спільними зусиллями парафіян та небайдужих жителів Язлівчика було зібрано велику суму коштів. Та очевидним стало те, що вартість необхідних робіт для нашого малого села (з кількістю дорослого населення близько 270 осіб) була вкрай непосильною. Тому довелося звертатися по допомогу до небайдужих людей. Насамперед щиро дякуємо за те, що активно долучилися до збору коштів вихідцям з нашого села, які колись народилися тут, зростали чи приїжджають у гості до родичів. Вдячні за значну фінансову підтримку керівникам ТОВ «Агро Фонд», СП «Укон», ТОВ «Екогаличпродукт», ТОВ «Агросетон», ТОВ «Бравіос», ПА «Збіжжя». Дякуємо усім жертводавцям, котрі перераховували кошти на банківський рахунок, керівникам підприємств, установ та організацій району, депутатам і представникам політичних партій, приватним підприємцям, парафіянам храму Пресвятої Богородиці з Бродів, настоятелям храмів, парафіянам та небайдужим жителям міста Броди, сіл Смільне, Лагодів, Берлин (х. Гатки), Ясенів, Гаї, Лучківці, Гаї-Смоленські, Глушин, Дітківці, Шнирів, Клекотів, Лешнів, Суходоли, Голосковичі, Білявці, Бовдури, Піски, Лісове, Гримайлівка, а також благодійникам, котрі побажали залишитися невідомими.

Висловлюємо вдячність приватним підприємцям Роману Зробку за надання будівельного крана, Сергію Ангеляшку за знижку в оплаті за дизайн, виготовлення та встановлення вікон, Роману Парилу за безкоштовні столярні роботи, Роману Галеті та Миколі Лозовому за виділення риштування, Івану Дзвіннику за надання спецтехніки для робіт на висоті, працівнику ТзОВ «Бравіос» Роману Кирику за токарні роботи та усім, хто підтримував, допомагав матеріалами, технікою, працею чи порадами.

Ремонтні роботи у нашому храмі продовжуються, і для їх завершення ще необхідні кошти. Тому звертаємося до усіх, хто бажає нам допомогти фінансово. Наші реквізити: Західне ГРУ АТ КБ «Приватбанк» м.Львів, номер рахунку UA 6832532100000260010-53751883, код ЄДРПОУ 22360118, Релігійна організація «Релігійна громада УПЦ святого Архістратига Михаїла».

Ваш доброчинний внесок – це не просто дарунок на користь святині, а вклад у піднесення та зміцнення духовності українського народу. Церква Христова завжди з вдячністю згадує всіх фундаторів і благодійників у кожному богослужінні. Нехай Господь Всемилостивий щедро віддячить усім за щирі пожертви і подає благословення на життєвих дорогах цього земного життя.

З вдячністю
парафіяни храму
св. Архістратига Михаїла с. Язлівчик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *