Додому > Культура > Галицька школа лідерства для дітей

Галицька школа лідерства для дітей

Останнім часом склалося так, що організованим літнім відпочинком школярів на місцях у нашому районі все конкретніше займаються парафіяльні громади, громадські організації та християнські спільноти, створені при них. Ініціатором цього соціального руху ще кілька років тому стала парафіяльна громада храму Воздвиження Чесного Животворящого Хреста та її адміністратор о. Ярослав Царик. З його благословення при парафії ВЧЖХ вже четвертий рік досить успішно працює і громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба». Засновником її є скромна, але креативна і соціально активна парафіянка Надія Трач, якій чужі болі болять, як свої, у якої є цікаві думки щодо християнського виховання дітей і молоді, опіки над людьми, які через складні життєві долі і соціальну незахищеність найбільш гостро її потребують. У цій спільноті всього 12 волонтерів, на рахунку яких – не один десяток добрих справ і в нашому місті, і в селах району і які воліють їх не афішувати, бо вважають добродійність своїм християнським обов’язком.

Розповім лише про одну з таких справ. Стараннями о. Ярослава Царика, завдяки сприянню районної і місцевої влади, зокрема Гаївської сільської ради, ГО «Просто неба» було передане приміщення Гаї-Смоленської школи, де вже не вчилися діти. Хоч і старе, але у мальовничій місцині, серед зеленого затишку дерев. Тут відбулося засідання круглого столу під дуже знаковою назвою «Разом творімо добро», яке вів голова Мирянського руху Сокальсько-Жовківської єпархії і голова наглядової ради ГО «Просто неба» о. Ярослав Царик, за участю Львівської освітньої фундації, ГО «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба», парафії Преображення Господнього с. Гаї-Смоленські і за підтримки Бродівської районної державної адміністрації, Бродівської районної ради, Гаївської сільської ради та депутата Львівської міської ради Сергія Іваха. Розпочалося воно з вітання і молитовного благословення настоятеля гаї-смоленського храму отця-мітрата Романа Біля.

Отець Ярослав Царик у своєму виступі заакцентував увагу на ролі мирян на парафії, дав поради, як творити спільноту, зокрема, спільноту соціальної дії, поділився своїми думками про пошук спільноти, що може розвинути служіння на парафії і в громаді.

Учасників круглого столу привітала й наголосила на актуальності і перспективності ідеї, яку вони обговорювали, начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, промисловості і торгівлі РДА Наталя Ковальська, Надія Трач розповіла про діяльність ГО «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба», своїх помічників-волонтерів Оксану Стах, Наталю Войтків, Надію Рапуту, Ольгу Бойко, Ольгу Чорній та ін. Презентацію Гаївської сільської ради і с. Гаї-Смоленські зробила її голова Віра Пушка.

Цікавими були виступ і відеопрезентація керівника проектів і програм Львівської освітньої фундації Наталії Шалати, яка поділилася досвідом розвитку парафіяльних ініціатив і залучення мирян до соціального служіння, розповіла про реалізацію проектів і програм ЛОФ, яких є близько 250.

Обговорили учасники засідання круглого столу й ініціативи місцевої парафіяльної громади щодо використання приміщення колишньої школи. Під час дискусії з цього приводу зійшлися на думці для початку організувати тут літній відпочинковий табір для школярів. Корисні і цікаві пропозиції щодо цього висловили головний спеціаліст відділу освіти РДА Руслана Гула, місцева жителька, депутат Гаївської сільської ради Леся Тетерін, священик з м. Городка Павло Швед, підприємець Михайло Коб’ялковський, представники парафіяльної громади. Більшість з них підтримали ідею створення у приміщенні школи центру розвитку і дозвілля дітей та молоді. Та для цього, як сказала пізніше у розмові з автором цих рядків Надія Трач, треба спочатку обгородити й облаштувати простору територію і спортивні майданчики, підвести воду до приміщення, обладнати кімнату гігієни та ін.

А вже наприкінці червня у школі знову залунали веселі дитячі голоси – розпочала роботу перша зміна табору «Галицька школа лідерства» для дітей, якими опікується спільнота «Просто неба», та школярів Гаї-Смоленської громади. Кожен день у таборі розпочинався з молитви і руханки, але жоден не був подібний на інший. Одного дня, як розповідали таборовики, вони визначали, що таке бренд і логотип, працювали над створеннями бренду та логотипу свого села, іншого – презентували легенди, пов’язані з ним, створювали «Дерево проблем» свого населеного пункту, шукали шляхи їх вирішення. Діти записали свої мрії про те, що їхньому селу потрібні кращі дороги, що хотіли б, аби були тут велодоріжки, спорткомплекс, магазин флористики, щоб розвивався зелений туризм і було впорядковане забуте джерело та ін. Їм сподобалися тренінги з написання проектів для вирішення проблем села, майстер-клас з виготовлення логотипа на пряниках, який провела для них педагог Надія Рапута.

А завершилася перша табірна зміна гарним родинним святом на зеленому подвір’ї за участю батьків таборовиків, гостей. Розпочав його о. Роман Біль. Діти вручили батькам, гостям свої пряники, щиро подякували усім, хто організував для них такий відпочинок, турбувався про них, пригощав смачними обідами. Усіх вабила цікава фотозона, радували пісні у виконанні дітей, флешмоб «Я і ти – це Україна» , прощальний «солодкий стіл» для майже півсотні перших таборовиків.

Не менш цікавою була і друга табірна зміна «Подаруй мені сонце». Діти тут не лише отримали багато позитиву, нових вражень, а й пізнавали християнські чесноти, із задоволенням займалися цікавими для них справами.

І Надія Трач, і громадська організація «Спільнота взаємодопомоги «Просто неба», і таборовики та їх батьки вдячні усім, хто підтримав цю добру ініціативу і подарував дітям радість літа. Найперше, звичайно, о. Ярославу Царику, партнерам-спонсорам з Української Галицької Фундації за сприяння у проведенні табору «Галицька школа лідерства», спонсорам компанії Nestle-Україна, Гаївській сільській раді і її очільниці Вірі Пушці, громаді села Гаї-Смоленські та отцю-мітрату Роману Білю за духовну підтримку та всім, хто на волонтерських засадах допомагав у провадженні табору.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *