Додому > Новини > Душа, закарбована у камені

Душа, закарбована у камені

80-річчя з дня народження відомого скульптора, патріота України, випускника Бродівської СШ №1 Богдана Романця урочисто відзначили у Бродівській гімназії ім. І.Труша.
Богдан Романець – автор п’яти пам’ятників, встановлених у Бродах. Педагог, організатор і національно-культурний провідник. Його позиція у мистецтві – апелювання до національних почувань та універсальних морально-етичних цінностей людини.
Цього дня актова зала гімназії зібрала старшокласників, вчителів та гостей свята, серед яких – головний архітектор КАПП «Броди-Проект» Ярослав Руцький, заступник Бродівського міського голови Роман Сподарик, директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук, директор Бродівської МАН учнівської молоді Оксана Глущак-Криса, представники місцевих ЗМІ.


Розпочинаючи урочистості, вчитель-філолог Оксана Кушнір, яка разом з ученицею 5-А (9) класу Юлією Гудимою досліджувала життєвий шлях та творчість митця, звернулася до присутніх: «Ми зібралися, щоби вшанувати людину непересічного таланту, випускника 1955 року Бродівської СШ №1 (нині – Бродівська гімназія ім. І.Труша). Вона розповіла, що у 1969-1975 роках наш земляк викладав курс художньої обробки металу у Львівському училищі прикладного і декоративного мистецтва ім. І.Труша, пізніше працював доцентом кафедри художньої обробки металу Львівської НАМ. Просторові орієнтири Б.Романця визначаються трьома осями. Перша – від Берлина до Бродів – збігається з лінією його виходу в дорослий світ. Друга – з Бродів до Львова, основного пункту життєдіяльності, і третя – це Львів – Україна. У них реалізувалася творча діяльність митця, що становить протяжність життя людини».


Ведучі урочистого дійства Ростислав Барановський та Марта Гуляйгородська уявно перенесли глядачів у час, коли жив і творив скульптор. Гімназисти представили літературну композицію, декламували поезії, виконували пісні. Головний архітектор КАПП «Броди-Проект» Ярослав Руцький, товариш Богдана Романця, розповів, як працював разом з ним над створенням пам’ятників у Бродах. «У Романця було доволі позитивної енергії, він дуже багато трудився, щоби залишити слід у житті», – наголосив Ярослав Васильович.
Директор гімназії Руслан Шишка подякував усім, хто долучився до свята, а вчитель Оксана Кушнір подарувала гостям буклети «Життєвими і творчими стежками Богдана Романця», де можна побачити світлини та короткий життєпис скульптора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *