Додому > Культура > Дух Різдва на старих листівках

Дух Різдва на старих листівках

«Колекціонування – абсолютно унікальне явище, адже поєднує у собі пристрасть, азарт,
конкуренцію, задоволення та інвестиційну вигоду».
А. Адамовський,
учасник Українського клубу
колекціонерів сучасного мистецтва.

У переддень святого Миколая, у виставкових залах Бродівського історико-краєзнавчого музею відкрилася виставка різдвяних та новорічних поштівок з особистої колекції Роксоляни Загайської.

Роксоляна Загайська – бібліотекар і викладач кафедри реставрації Львівського державного коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І. Труша, українська мисткиня, майстер писанкарства та виробів з бісеру, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва і Національної спілки краєзнавців України. Колекціонуванням поштівок займається вже багато часу, а ті, що присвячені Різдву, збирає з перших років незалежності України. У збірці налічується понад 350 експонатів, але вона щорічно поповнюється. Найцікавішими є, безперечно, авторські листівки з підписами художників роботи Степана Нечая, Івана Крислача, Марії Калиняк, Богдана Сороки. Представлені поштівки, що виходили на території України у 1990 – 2000 роках, роботи Зінаїди Васіної, Миколи Отковича, Івана Сколоздри, Ганни Горобієвської, відображають дух Різдва. Зображено на них символи, що демонструють, як святкували це свято в Україні: яскравий Вертеп, Ангели, що сповістили добру новину для світу, зустрічі з сім’єю і затишок, який ми відчуваємо у родинному колі. Вражає іконописна тематика на листівках, адже зображали не тільки класичний вигляд Богородиці, але Матері Божої у національному стилі. Присутні, а це студенти Бродівського педагогічного коледжу ім. М. Шашкевича, викладачі ЦДЮТ, бібліотекарі ЦБС мали можливість ознайомитися з тематичними листівками, що виходили у видавництві «Фаріон» (видавництво працює з 1995 року, випускають велику кількість поштівок до різних свят: тематичні, листівки для посткросінгу, листівки-репродукції тощо). Також на виставці представлено багато рекламних і закордонних поштівок з новорічною тематикою. І звичайно, пані Роксоляна не могла оминути роботи студентів коледжу, що також виготовляють не тільки рекламну продукцію, а й різдвяні поштівки. Пристрасний колекціонер, Р.Загайська придбала, звичайно, листівки і у нашому місті, а вдячні глядачі виставки подарували їй поштівки зі своїх домашніх колекцій.

Виставка різдвяних і новорічних поштівок працюватиме протягом усього циклу зимових свят за адресою: вулиця Замкова, 1, виставкові зали Бродівського історико-краєзнавчого музею, тел. 4-21-13. Тож запрошуємо брідщан і гостей міста оглянути її.

Наталія Ханакова,
бібліотекар Бродівського історико-краєзнавчого музею, куратор виставки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *