Додому > Новини > До Підкаменя з’їжджається молодь з усієї України

До Підкаменя з’їжджається молодь з усієї України

Вже тричі за останні півроку у смт Підкамінь з’їжд­жається молодь з усієї України. У червні 2019 у селищі розпочався всеукраїнський проєкт «Твоя Країна». Це некомерційний волонтерський рух, що покликаний знайомити молодих українців зі своєю країною та формувати зв’язки між ними. Його організатори наголошують: «Ми хочемо, щоб кожен молодий українець (до 25 років) побачив якомога більше України (всі 24 області + АР Крим). Для цього ми започаткували волонтерський рух 3-5-денних візитів з насиченою програмою. Під час візитів кожен може почати знайомство з країною та знайти друзів з різних регіонів для самостійних подорожей», – наголошують члени ініціативної групи.

Місцева молодь разом з друзями з інших міст вже організувала три візити на вихідних (в червні, серпні та жовтні), четвертий планують взимку, на Водохреще. Загалом Підкамінь відвідало у рамках цього проєкту вже більше 30 молодих людей з Сум, Києва, Харкова, Одеси, Черкас, Запоріжжя, Дніпра, Кропивницького, Вінниці, Івано-Франківська, Львова – як і з самих міст, так і з областей. А деякі учасники настільки надихнулися, що організували теж такі візити у своїх містах – Бар (Вінницька обл.) та Шостка (Сумська обл.).

У програмі є базові пункти, такі як: спільні приготування їжі, зустрічі світанку і заходу сонця, екскурсії від Ігоря Букала, посиденьки біля вогню, співи та багато комунікації між учасниками візиту. Також у програмі були свічколіплення від соціального підприємства, знайомство з підкамінською християнською молодіжною спільнотою «ЕФФАТА» та з людьми, які надихають інших: отцем Михайлом Бакаєм, селищним головою Богданом Бутинським, бібліотекарями Ольгою Козак та Марією Бендюк. Проживають у будинку місцевої жительки Надії Маціброди-Януш, яка з радістю приймає гостей і власне стала ініціаторкою цього проєкту у містечку.

«Кожен візит індивідуальний і немає однакової програми. Ми відбираємо учасників і від їхніх уподобань відштовхуємося. Підкамінь – це не місце, де треба бігти від одного пункту до іншого, щоб встигнути все. Треба насолоджуватися тут і зараз. Для чого поспішати, якщо потрібно ловити момент?», – говорить Надія.

Організатори візитів «Твоя Країна» у Підкамені у цьому році: Андрій Лазуркевич – всеукраїнський координатор проєкту, Надія Маціброда-Януш – студентка Українського Католицького Університету, родом з Підкаменя, з чоловіком Михайлом Янушом – програмістом (родом з Тернопільщини), Ігор Букало – студент ЛНУ ім. Франка, історик, екскурсовод, родом з села Чорний Ліс, Таня Лучка – студентка Львівського державного університету внутрішніх справ та членкиня спільноти «ЕФФАТА» (родом з Підкаменя) Аліна Шаповал – засновниця проєкту «Анонімні Автостопери», голова Львівського осередку ФРІ+ молодіжної організації «Фундація Регіональних Ініціатив», фотограф, студентка ЛНУ ім. Франка, Богдан Попович – студент Тернопільського Національного економічного університету та Артемій Мельник – учасник першого візиту в Підкамінь, який загорівся бажанням допомогти у розвитку проєкту після відвідин селища. А після третього візиту доєдналася в команду організаторів Олена Марчинська – студентка Львівського медичного університету. Велика і дуже дружна команда, як сім’я, готова приймати молодь від 15 до 30 років і на найближчий візит – 17-19 січня, і на наступні.

Проєкт є некомерційним та безалкогольним. Реєстрація на проєкт у Підкамінь та інші міста України в електронній формі у соціальних мережах проєкту – Інстаграм: @tvoya_krajina, Фейсбук: fb.com/tvojakrajina, сайт: tvojakrajina.org, а також на сторінці Підкаменя: Інстаграм: @pidkaminvillage, Фейсбук: fb.com/pidkaminvillage. «Любити своє село і надихати інших так любити своє» – проєкт PidkaminVillage.

Медіа департамент ініціативної групи проєкту PidkaminVillage.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *