Додому > Культура > Дні, які люблять усі

Дні, які люблять усі

Лугове

Фото Богдана ГОЛОТКА.

Вже шість років поспіль у нашій Заболотцівській громаді існує традиція відзначати дні села у великій дружній родині. У сонячні літні дні ми мандруємо із села до села, вітаючи їх жителів.

Минулої неділі, 15 серпня, велике свято відбулося у мальовничому селі Лугове. З самого ранку біля Народного дому кипіла робота: оформлювалися фотозони, готувалася сцена, встановлювалися крісла. Концертну програму підготували керівники гуртків Лугівської філії Заболотцівського ЦКДС Оксана Грицаїшин та Надія Романчук. Активну участь брала у підготовці свята молодь села.

Ще до концерту жіночки фольклорного колективу «Лугівчанка» запаслися хорошим настроєм й фірою і їздили з піснями селом, запрошуючи його жителів на свято.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять героїв, які загинули за Незалежність України.

Ведучі концерту Ірина Черняк і Данило Йоганік привітали всіх присутніх з Днем села та з 30-тою річницею Незалежності України. З вітальним словом звернулася до сільчан і гостей голова територіальної громади Марія Дискант, побажавши миру, злагоди, благополуччя і мирного неба над головою всім родинам.

Відкривали концерт аматори сцени з села Лугове – фольклорний колектив «Лугівчанка» піснею «Моя Україна» та дитячий ансамбль, який зворушив усіх піснею «По землі вкраїнській». Наймилішим виступом став концертний номер вихованців Лугівського ЗДО. Глядачі із захопленням аплодували маленьким артистам, які виконували танець «Веселий м’ячик» і «Перше кохання у садочку».

Не менш захоплюючі виступи були і у інших учасників свята: ансамблю вчителів Лугівської ЗЗСО, юної бандуристки Дарини Дмухар, переможниці міжнародних конкурсів східних танців Богдани Кук, дівочого танцювального колективу, чоловічого тріо у складі Йосипа Ковалишиного, Василя Черніховського, Віктора Оранюка, сімейних дуетів Оксани і Наталі Грицаїшин, Анни і Віталія Трачів.

Не обійшлося свято і без гостей. Привітати лугівчан приїхали вихованці і вчителі Заболотцівської мистецької школи: дует ковбоїв в складі Наталі Поцілуйко та Ангеліни Чорної, танцювальний колектив, Назар Швайка, Наталя Бручковська. Танцювальний колектив із села Висоцько захопив усіх танцями. Привітали жителів села з їх святковим днем аматори сцени із Заболотців – танцювально-вокальний колектив «Ілюзія», дівчата з с.Підгірці Катя Іваськів, Аліна Шепіла, Віра Бліщ потішили хорошими піснями, як і юна учасниця з села Дубина Анастасія Лозова. Колоритні учасники ансамблю «Дайте спокій» веселили присутніх жартівливими піснями. Не забула приїхати до нас і талановита молодь села Лучківці. Їх ансамбль «Співоча доля» зачарував глядачів українськими мелодійними піснями.

А яке свято без короваю? Таку поважну справу, як розрізання короваю, довірили депутату сільської ради Андрію Дмухару і учаснику бойових дій на сході України Петру Кунтію. Всіх присутніх на святі пригостили короваєм і паляницями з маком.

Ведучі висловили подяку спонсорам – голові територіальної громади Марії Дискант, агрофірмі «Лугове», підприємцям Христині Москві, Марії Гуті. А потім усі, хто брав участь у концерті, разом заспівали пісню «Пісня буде серед нас».

Надія РОМАНЧУК,
с.Лугове.

Підгірці

Фото Богдана ГОЛОТКА.

Святковим для всіх став День села у Підгірцях. Розпочався він молитвою, а ведучі свята Іванна Довгань і Мирослава Кожан радо вітали односельчан та гостей на святі в історичному селі неподалік Підгорецького Замку.

З вітальним словом виступила голова ОТГ Марія Дискант. Не обійшлося свято без пригощання короваєм усіх – і дорослих, і малих. Право нарізати святковий коровай надали Марії Дискант і вручили їй фартух з написом «Я тут головна», та нашому депутату Андрію Кармазину, який завжди допомагає усім, усім…

Свято припало до душі усім.

Його організатори подякували усім аматорам сцени нашої Заболотцівської громади, які прибули до нас у Підгірці з піснями, віршами, танцями з сіл: Дубина, Заболотці, Ясенів, Дуб’є, Лучківці, Лугове, Висоцько.

У вечірній час іграми, танцями усіх забавляв гурт «Францувата кавалєрка».

Усі учасники свята вдячні його спонсорам Андрію та Марії Кіт, Андрію Кармазину, Назару Беднарському, усім підприємцям і продавцям нашого села, працівникам Заболотцівської ОТГ, депутатам Оксані Петрович, Андрію Кармазину, заступнику Оксані Попович та іншим, а також працівникам комунальної установи с.Заболотці, які монтували сцену і допомагали після свята.

Катерина ДОВГАНЬ,
с.Підгірці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *