Додому > Новини > «Дерево можна зрізати швидко, а росте воно дуже довго»

«Дерево можна зрізати швидко, а росте воно дуже довго»

1 жовтня в рамках виконання Програми Президента України «Зелена країна» стартувала громадська акція Держлісагенства «Створюємо ліси разом». Такі акції – це ще один привід звернути увагу на важливість лісів для існування життя на планеті, поліпшення екологічної ситуації в Україні, виховання у молодого покоління і дорослих шанобливого ставлення до природи.

До створення лісів на Львівщині долучилася Бродівська міська рада. Для лісівників ДП «Бродівський лісгосп» садіння лісу це не просто якийсь проведений для звіту захід. Можна сказати, що це і свято, і відповідальна пора. Зараз погодні умови дозволяють посадити заплановані обсяги лісових культур. Тож вони не марнують час, запрошують всіх садити ліс і раді кожному помічнику.

Техніка посадки лісових культур має свої тонкощі і, варто зазначити, що лісівники цим ніколи не нехтують. Дерева висаджують за допомогою інструмента, що називається «меч Колесова». Як правильно висаджувати, показував лісничий Бродівського лісництва Василь Сірий.

– Глибина – 30 сантиметрів. Робимо яму, туди кладемо сіянець дуба, – показує Василь Михайлович. – Мечем Колесова знизу притискаємо корінь, видавлюємо повітря з ями. Потім зверху притискаємо сіянець до землі. Це для того, щоб він не пересихав.

У Бродівському лісництві чиновники посадили близько одного гектара лісу. Знаючи про важливість цього для людини, планети, учасники акції працювали завзято і злагоджено.

– ДП «Бродівський лісгосп» заліснює непридатні для ведення сільгоспвиробництва землі – сінокоси, ріллю, що вже довгий час не використовуються за призначенням. Саме на такій ділянці у 36 кварталі Бродівського лісництва, на площі близько 1 гектара працівники міськради висадили 2-річні сіянці сосни звичайної і 3-річні сіянці дуба. Також на цій ділянці ми плануємо посадити фруктові дерева – абрикоси і яблуні, – розповідає лісничий Василь Сірий. – На гектарі висаджується до 10 тисяч саджанців сосни і дуба. І з того тут залишиться 360-400 дерев. Проводяться рубки догляду – освітлення, прочистка, прорідження тощо. У Бродівському лісництві, оскільки це зелена зона міста, від часу посадки до часу рубки сосна має рости 101 рік, а дуб – 121 рік. У експлуатаційних лісах – сосна має мати 81 рік, дуб – 101 рік.

Як розповів інженер лісових культур Роман Круть, ДП «Бродівський лісгосп» має свої розсадники, де дбайливими руками лісокультурниць і вирощується посадковий матеріал.

Отож, трохи спільної праці – і позаду залишилися зелені рядки майбутніх струнких сосен і могутніх дубів. Учасники акції на власному досвіді пересвідчилися, якою важкою та клопіткою працею є вирощування лісу, але щасливі дивилися на результати своїх зусиль.

– Бродівська міська рада завжди долучається до екологічних акцій, тож підтримали Програму Президента України і, як бачите, створювали ліс разом, – зазначає головний спеціаліст відділу юридичного супроводу, комунального майна, екології та благоустрою міської ради Сергій Швайка. – Хочемо запропонувати мешканцям нашої територіальної громади узгоджувати зі старостами і пропонувати ділянки під заліснення. Бродівська міська рада планує заліснити велику територію, адже багато дерев вже досягли вікової межі, хворіють і всихають.

Працівники ДП «Бродівський лісгосп» висловили щиру подяку тим, хто підтримав лісівників і долучився до громадської акції «Створюємо ліси разом», зокрема міському голові Анатолію Белею, його заступникам Оксані Прокопець, Олександру Єлиневському.

– Вже традиційно, протягом десяти років Бродівський лісгосп запрошує нас, працівників міськради, садити дерева, – розповідає міський голова Анатолій Белей. – Особисто я дуже люблю садити ліс і, беручи в руки маленький саджанець, уявляю, яке з нього виросте дерево. Лісгосп займається реалізацією деревини. За якийсь час на старих ділянках ми маємо посадити новий ліс. Дерево можна зрізати швидко, а росте воно дуже довго. Ось цей дубочок ростиме 120-140 років. Сьогодні ми створюємо насадження для майбутніх поколінь…

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *