Додому > Новини > День пам’яті, шани і вдячності

День пам’яті, шани і вдячності

14 жовтня – день особливий. Це день, коли відзначаються чотири значимих для українців свята – Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва та створення Української Повстанської Армії і наймолодше державне – День захисника України.

І от напередодні у центрі Бродів біля фігури Божої Матері за традицією був відслужений молебень, чин якого провели архимандрит Миколай і отець Тарас Дзьоба. В урочистостях взяли участь голова Бродівської міської ради Анатолій Белей, його заступники Ірина Олеха, Оксана Прокопець, Олександр Єлиневський, керівники і працівники відділів міськради, ветерани УПА, учасники АТО, матері і родини новітніх героїв, які віддали життя за Україну в наші дні, працівники освіти і культури, представники громадськості.

Щемливо-зворушливі поетичні слова Небесній заступниці і покровительці, захисникам України різних часів і новітнім героям присвятила ведуча Оксана Мусій.

Сумно лунав церковний дзвін, коли називалися імена загиблих новітніх героїв, пошанованих хвилиною мовчання.

Архимандрит Миколай сказав, що усі ми під Покровом Матері Божої схиляємо голови перед нашими захисниками, які відали за Україну найдорожче – життя, і тими відважними сміливцями, які нині стоять на її східних рубежах, захищаючи незалежність нашої держави, наш мир і спокій, подякував матерям, які виховали синів-героїв, міському голові Анатолію Белею за можливість мати в центрі міста фігуру Матері Божої і молитися під її Покровом.

З Днем захисників, святом Покрови присутніх привітав міський голова Анатолій Белей, подякував нашим захисникам за їх відданість Україні і її героїчний захист, матерям і родинам загиблих новітніх героїв. Він вручив також матері нашого мужнього земляка Романа Чорнобая – Надії Чорнобай своєрідний «Батьківський оберіг» – спеціальний кулон для його сина, який виготовили бойові побратими нашого героя, який загинув на сході України.

Пісня «Україно-мамо» у виконанні криничанок Наталки Ковальчук, Марії Пишної, Марії Ковалів, Оксани Мусій під акомпанемент Михайла Добрянського стала своєрідним заключним акордом цього свята прослави, пам’яті і вдячності.

До фігури Матері Божої білборду «Герої не вмирають», пам’ятників Героям Небесної Сотні, Петру Полтаві та на могили новітніх героїв, які віддали життя за Україну, було покладено квіти, запалено лампадки.

А над площею залунав духовний гімн «Боже великий, єдиний…».

Г.ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *