Додому > Культура > Давні сходи – цінний артефакт

Давні сходи – цінний артефакт

Останніми роками чимало старих будинків у місті Броди, що не мають охоронного статусу, на жаль, руйнуються або демонтуються через незадовільний стан чи з інших причин. Так сталося і з одним з приватних будинків у середмісті Бродів – старою садибою поч. ХХ ст., що на вул. М.Кривоноса. Однак, розуміючи ймовірну цінність окремих елементів будівлі, її власниця, підприємець Наталія Демчук, запросила музейних працівників оглянути споруду поч. ХХ ст. Серед цікавих елементів будинку виявилися старі, але у хорошому стані сходи, які могли б доповнити і збагатити майбутню експозицію музею, присвячену історії міста, а крім того мати й утилітарне застосування. Сходи було акуратно демонтовано і за сприяння власників будівлі перевезено на тимчасове зберігання на територію Бродівської фортеці.

Завдяки професійним майстрам вдалося змонтувати цей майже 120-річний артефакт у музейному приміщенні на території Бродівського замку (у перебудованому в 1963 р. давньому казематі). Поки що доступ до них матимуть музейні працівники та фахівці, які будуть обстежувати приміщення та залишки старої будівлі – скарбця, але сподіваємося, що у недалекому майбутньому це буде один з експонатів музею міської історії Бродів.

Висловлюємо подяку пані Наталії Демчук за збереження і передання (перевезення) для музею цього цінного й практичного артефакту з минулого нашого міста, Олегу Казмірчуку, директору КП ВО КТЦ «Бродівський замок» – за сприяння у зберіганні давніх сходів від моменту демонтажу й до часу складання, підприємцю Ігорю Климу – за допомогу у вирішенні технічної задачі та монтування сходів у музейному приміщенні, Ірині та Ярославу Мацвейкам (кондитерська «Sweet Bakery») за фінансову підтримку в реалізації цього проєкту і збереження цікавого та корисного експоната з минулого міста.

Василь Стрільчук,
директор Бродівського історико-краєзнавчого музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *