Додому > Освіта > Чи відстороняються від роботи невакциновані працівники освітніх закладів?

Чи відстороняються від роботи невакциновані працівники освітніх закладів?

У ст. 49 Конституції України безпосередньо відзначено, що «держава… забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя».

Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» визначає, що «санітарне та епідемічне благополуччя населення – це стан здоров’я населення та середовища життєдіяльності людини, при якому показники захворюваності перебувають на усталеному рівні для даної території, умови проживання сприятливі для населення, а параметри факторів середовища життєдіяльності знаходяться в межах, визначених санітарними нормами».

Станом на початок листопада чинне законодавство дозволяє відсторонювати деяких працівників від роботи без виплати заробітної плати у випадку відсутності вакцинації. У цьому переліку знаходяться й працівники закладів освіти. Яка ситуація з антиковідною вакцинацією у середовищі освітян Бродівської МТГ і чи були випадки відсторонення від роботи педагогічних і непедагогічних працівників без збереження заробітної плати згідно наказу МОЗ України – про це наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ поцікавилася у начальника відділу освіти Бродівської міської ради Миколи СТОРОЖУКА. І ось що він розповів:

– Нагадаю, що ст.46 Кодексу законів про працю України передбачає можливість відсторонення працівників лише у випадках, прямо передбачених законодавством. Донедавна таких випадків, пов’язаних з COVID-19, нормативні акти не передбачали. Однак, з 8 листопада набрав чинності наказ МОЗ «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» від 4 жовтня 2021 року за № 2153. Наказ було прийнято на основі ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Згадана стаття передбачає також можливість відсторонення працівників, які відмовляються або ухиляються від вакцинації.

Також було внесено зміни до Постанови КМУ 1236, в якій з’явився пункт 416, що зобов’язує роботодавців відсторонювати від роботи невакцинованих співробітників згідно з рішенням МОЗ. Буквальне тлумачення цього пункту вказує на те, що навіть якщо працівник згоден за власний кошт проходити тестування кожні три дні – він все одно підлягає відстороненню. А якщо працівник не виконує жодних обов’язків, він не отримує заробітну плату взагалі.

Станом на 10 листопада із понад тисячі працівників освітньої сфери Бродівської міської територіальної громади директорами відсторонено двох педагогічних та трьох непедагогічних працівників, що є абсолютно не критичним для проведення освітнього процесу. Мова йде про Бродівську СЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Бродівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів № 4, Бродівський ЗЗСО I ступеня № 1 та Бродівський КЗДО № 9. Директори мають можливість організувати внутрішнє суміщення, а також використати варіант прийняття на роботу сумісника чи основного працівника на час відсторонення осіб, які ухилилися і не мають підтверджених довідкою від сімейного лікаря протипоказань до вакцинації.

У ЗДО громади хоча б однією дозою вакцини провакциновано 92,62 відсотка працівників, у ЗПО – 100 відсотків, у ЗЗСО – 96,51 відсотка працівників. Всі інші мають відповідні довідки чи перебувають у довготривалих відпустках.

Також зазначу, що із 27 працівників відділу освіти хоча б однією дозою провакциновано 26 осіб. Одна особа перебуває в оплачуваній відпустці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *