Додому > Новини > Чому знову урвався терпець у бродівських лісівників?

Чому знову урвався терпець у бродівських лісівників?

Скільки можна? Саме таким питанням задаються працівники ДП «Бродівський лісгосп» і мешканці Бродівської, Заболотцівської, Підкамінської територіальних громад. Чому один з найуспішніших колективів лісівників на Львівщині знову лихоманить, а працівники, забувши про новорічно-різдвяні свята, виходять на мирні протести, перекривають міжнародну автомобільну трасу «Київ-Чоп», пікетують Львівську обласну державну адміністрацію.

У березні 2021 року бродівські лісівники та представники трьох громад, що утворилися на території колишнього Бродівського району, виступали проти можливого об’єднання Золочівського та Бродівського державних лісгоспів з центром у місті Золочів. Здавалося, що підприємство вдалося відстояти і ймовірне об’єднання ніби відмінили. Але не так сталося, як гадалося!

Пригадую слова директора ДП «Бродівське лісове господарство» Ореста Ониськіва, які він сказав в інтерв’ю нашій газеті у квітні минулого року, коли вже ніби вляглися пристрасті щодо об’єднання. На запитання, чи дивиться він з оптимізмом у майбутнє підприємства, Орест Ярославович відповів: «Хотів би дивитися з оптимізмом, але дивлюся з пересторогою, бо на нараді прозвучало, що це рішення не остаточне…». І дійсно, рішення, як виявилося, було не остаточним. Виглядає так, що наприкінці року непокірного директора, якого поважають люди, який відс­тоює інтереси підприємства і захищає його, все ж вирішили «поставити на місце».

Отож, для колективу приготували «подарунок під ялинку» – наказ про звільнення з посади директора Ореста Ониськіва. Передував цьому позаплановий внутрішній аудит лісокультурної діяльності, що проходив на підприємстві з 30 серпня до 15 вересня. Ніби саме його результати і стали підставою для звільнення. На думку лісівників, перевірка була упередженою з навмисним перекручуванням інформації. Терпець у бродівських лісівників урвався і вони вийшли на акції протесту з вимогою поновити Ореста Ониськіва на посаді.

Підтримали працівників ДП «Бродівський лісгосп» і депутати Бродівської міської ради. Терміново була скликана позачергова XV сесія Бродівської міської ради. Голова профкому Віктор Мартинюк розповів про роботу підприємства під керівництвом чинного директора Ореста Ониськіва та труднощі, що доводиться долати підприємству. Весною вдалося відстояти самостійність ДП «Бродівське лісове господарство». Тепер (на думку представників Бродівського лісгоспу) відбуваються додаткові упереджені перевірки зі сфальсифікованими результатами. Колектив налаштований рішуче та готовий дати відсіч таким діям.

Звертаючись до депутатів, працівників підприємства та всіх, хто слідкує за подіями навколо Бродівського лісгоспу, Орест Ониськів розповів про проведення внутрішнього аудиту. За словами керівника підприємства, в аудиті допущено суттєві помилки, не враховані площі, кількість насаджень, вказана у документах аудиту, подекуди менша за фактичну. Відповідей від держліс­агенства на звернення підприємства щодо невідповідності даних, вказаних у документах аудиту, не надходило.

Депутат обласної ради Євген Швед повідомив про факти щодо процесу звільнення директора підприємства, які відомі на рівні області.

Депутатка облради Ірина Сех пригадала про активну участь колективу Бродівського лісгоспу у подіях Революції Гідності, здатність працівників об’єднуватися та відстоювати свої права. Вона наголосила, що свого часу у ДП «Бродівський лісгосп» вперше на Львівщині було проведено таємне голосування у кожному підрозділі підприємства і тоді директором обрали саме Ореста Ониськіва.

Депутати більшістю голосів підтримали звернення Бродівської міської ради до Кабінету Міністрів України, Державного лісового агентства України, Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Львівської обласної та Золочівської районної державних адміністрацій, Львівської обласної та Золочівської районної рад щодо недоцільності звільнення директора ДП «Бродівський лісгосп» Ореста Ониськіва.

Двічі працівники лісгоспу перекривали рух на трасі Київ-Чоп. Вони переконані, що причина звільнення директора в тому, що він не дозволив приєднати Бродівський лісгосп до Золочівського, а навпаки – зробив з нього потужне підприємство, що платить податки, а працівники мають гідні зарплати. Але лісівників не хочуть чути.

31 грудня відбулася зустріч колективу ДП «Бродівський лісгосп», депутатів з головою РДА Василем Маркевичем, міським головою Анатолієм Белеєм. Від голови РДА протестувальники вимагали написання заяви про відкликання його погодження про звільнення директора лісгоспу.

Оскільки реакції на вимоги колективу від обласного керівництва не було, то було вирішено 4 січня провести пікет облдержадміністрації. До будівлі ОДА приїхали захищати свого керівника близько 400 лісівників, які провели під дощем близько п’яти годин.

Після перемовин з керівництвом ЛОДА та начальником Львівського обласного управління лісового і мисливського господарства, які провели народний депутат Михайло Бондар, депутати обласної ради Євген Швед та Ірина Сех, було досягнуто першого рішення, що, сподіваємося, допоможе добитися справедливості для ДП «Бродівський лісгосп». Львівська ОДА направить до голови Держліс­агенства України Юрія Болоховця для об’єктивного розгляду матеріали аудиту лісокультурної діяльності Бродівського лісгоспу, заперечення підприємства з приводу причин та об’єктивності рішення щодо звільнення з посади директора Ореста Ониськіва.

Пікет біля облдержадміністрації лісівники завершили гучною колядою, але ситуацію, що склалася на їхньому підприємстві, тримають на контролі. Бо, як кажуть у народі, «казав пан кожух дам..».

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *