Додому > Новини > Червоні лінії ризику

Червоні лінії ризику

Їй, симпатичній білявці, з добрим уважним поглядом, нині часто доводиться одягати на роботі захисний костюм, за яким важко розгледіти миле жіноче обличчя. Адже Ірина Михайлівна Кіндюк, яку бачите на фото, мікробіолог-вірусолог, лікар-лаборант вищої категорії клінічної лабораторії Бродівської ЦРЛ. Її праця завжди була у зоні ризику. Але цьогорічна пандемія COVID-19, що охопила весь світ, – це справді червона лінія ризику, з яким доводиться стикатися щодня. Так, непросто, небезпечно щодня мати справу з людьми, які з тривогою приходять чи їх направляють сюди з підозрою на коронавірус. Але Ірина Михайлівна знає, що надто висока ціна стоїть за її працею – людське здоров’я і життя. Це дає сили долати і страхи, і напружений ритм роботи, і втому, забувати домашні клопоти, що є у кожної жінки. Цьогоріч у травні відзначила 25-річчя своєї трудової діяльності і жодного разу не пожаліла, що обрала таку професію. Колектив лабораторії – дружний, професійний, відповідальний і самовідданий у праці. І завідувач КЛ Л.Д.Жижіна, і лікар-лаборант О.А.Сербенюк, і лаборанти Р.В.Сацьків та Г.Р.Михайлик – досвідчені, знаючі спеціалісти.

Як розповіла І.М.Кіндюк, з 6 травня і по цей час їй довелося взяти матеріал для проведення більше як 300 тестів ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція). Коли ми розмовляли з нею, вона якраз готувалася брати аналізи для повторних тестів ПЛР у двох молодих жінок, до речі працівників ЦРЛ, оскільки перший тест дав позитивний результат.

Коли поцікавилася, чи має все потрібне для праці, І.М.Кіндюк запевнила, що має і одноразові халати, і рукавички, і маски та окуляри, і необхідні матеріали для проведення ПЛР.

Поділилася Ірина Михайлівна і приємною новиною – якраз у день нашої зустрічі інструктор з Києва встановив у лабораторії апарат ІФА (імуноферментний аналізатор), провів тренінг з проведення аналізів на ньому – визначення на наявність у крові людини антитіл М і G щодо коронавірусу.

– Приємно, що районна і міська влада не забувають про насущні потреби медиків, адже ІФА закуплено за бюджетні кошти, – відзначила І.М.Кіндюк. Вона також поділилася думками і про день завтрашній: планують розширити спектр аналізів, придбати сучасні тест-системи. І, звичайно, передала щирі вітання своїм колегам, усім медикам району з нагоди професійного свята.

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *