Як ми уже повідомляли, торік значно розширилися й зміцніли зв’язки та співпраця між освітніми закладами Луганської, Донецької та Львівської областей. Ряд спільних проєктів у рамках програми «Змінимо країну разом» успішно реалізували учнівські і вчительські колективи Білокуракинського району Луганської області та нашої Бродівщини. Про те, як спрацював у цьому плані колектив Паликоровівського НВК (директор А.М.Івасюта), наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ попросила розповісти керівника одного з проєктів, заступника директора Паликоровівського НВК Альону ГАЙДАМАХУ.
– Альоно Миколаївно, колектив вашого навчально-виховного комплексу вперше брав участь у такій проєктній діяльності?
– Ні, вже вдруге поспіль наш освітній заклад разом з нашими партнерами з Мирненської ЗОШ І-ІІІ ступенів Білокуракинського району Луганської області за підтримки Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку», за фінансової підтримки Львівської обласної ради для здійснення освітніх обмінів між закладами освіти Львівської, Луганської і Донецької областей реалізував проєкт «Схід і захід разом: міжрегіональна співпраця шляхом культурної інтеграції».
Цьогоріч проєкт був спрямований на формування духовно збагаченого покоління учнівської молоді різних регіонів України як національно свідомих громадян цілісної держави, які мають єдині цінності, шляхом пізнання та заглиблення у культурну спадщину Львівщини. І хоч проєкт здійснювали в онлайн-режимі, це не завадило нам глибоко зануритися в історію та культуру Західної України під час спільно проведеної п’ятиденної навчально-виховної роботи. Ми продуктивно взаємодіяли, використовуючи різноманітні форми роботи.
– Які саме?
– Це онлайн-заняття з елементами тренінгу для учасників проєкту «Схід і захід – знову разом», презентація освітнього простору закладів-партнерів, інтегровані відеоуроки в Zoom (інформатика, природа) для учнів 3-4-го класів «Віртуальне фентезі «Таємниці Кам’яного Велетня», (фізика, фізична культура) «Життя вимагає руху!» для учнів 7-го класу, (історія, географія) для учнів 9-го класу «Опришківський рух на західно-українських землях», педагогічний майстер-клас «Ефективні техніки навчання та викладання».
Захопила усіх відеоекскурсія «Золота підкова Львівщини» і вікторина «Уважний мандрівник», відеомандрівка «Карпати-тревел», шерінг для всіх учасників проєкту «Схід і захід разом: міжрегіональна співпраця шляхом культурної інтеграції».
– Як сприймали все це школярі і вчителі з Луганщини?
– Глибоко вдячні нашим партнерам з Луганщини за тісну взаємодію, позитивне налаштування у роботі та щирий зворотній зв’язок. Ми впевнені, що наступна наша зустріч буде очною і ми в реалі відвідаємо місця, якими мандрували разом з ними під час онлайн-занять. Велике спасибі Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку» та Львівській обласній раді за можливість втілювати у життя такі масштабні проєкти!