Додому > Новини > «Бути вірним Богові та Україні…», або як гартуються патріоти

«Бути вірним Богові та Україні…», або як гартуються патріоти

В актовій залі Бродівського педколеджу ім. М. Шашкевича відбулася лекція «Пласт. Велика гра!», яку прочитав Василь Джас (на фото) – директор Народного дому с. Заболотці, активний пластун ще з дитинства. Він розповів студентам про історію та створення «Пласту», який сприяє патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі і загальнолюдських цінностей. Пластуни відзначилися активною участю у розбудові та захисті своєї держави, були учасниками визвольного руху та війн за незалежність УНР і ЗУНР у ХХ ст. й продовжують захищати кордони України на сході і в наш час. За період війни в АТО (ООС) загинуло п’ятеро з відомих пластунів. «Бути вірним Богові та Україні…», – такі слова кажуть пластуни, коли урочисто складають свою пластову присягу.

Протягом року пластуни проводять табори різної спеціалізації. Зазвичай, на час табору вони відмовляються від соціальних мереж і проводять час на природі: живуть у наметах, мандрують, готують їжу на багатті, навчаються орієнтуватися у просторі. У пору інформаційного перенасичення це чудовий відпочинок для душі!

Кожен слухач міг запитати лектора про те, що його цікавило. Половина рук у залі одразу ж опустилася, коли Василь Джас попередив, що хлопці і дівчата у наметах ночують окремо.

Кожному, хто бажає стати українським скаутом, необхідно заповнити заяву на plast.org.ua або написати її в осередку «Пласту» у своєму місті. У пластунів немає вікових обмежень, ними можна стати і в 63, і в 3 роки.

Ліна ВОЙТЮК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *