Додому > Новини > Будні амбулаторії ЗПСМ

Будні амбулаторії ЗПСМ

На передовій лінії боротьби з епідемією коронавірусу нині є і так звана первинна ланка охорони здоров’я, породжена медичною реформою, якій поки що кінця краю не видно. Це спеціалісти загальної практики сімейної медицини, простіше – сімейні лікарі. Т.в.о. завідувача амбулаторії загальної практики сімейної медицини (ЗПСМ) є молода медичка з дипломом сімейного лікаря, по-справжньому закохана у свою професію, Оксана Ігорівна Пороховник. Наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ поцікавилася, що змінилося у діяльності ЗПСМ, коли у наше життя ввірвалася така біда, як коронавірусна інфекція. І ось що розповіла О.І.ПОРОХОВНИК.

На фото: зліва направо медсестри амбулаторії ЗПСМ Л.Р.Яремко, Г.В.Гуменюк, лікар Л.В.Медведик (І ряд), медсестри Н.А.Шостак, А.О.Богдан, лікарі О.І.Пороховник, О.Г.Грищук, О.П.Півторак (ІІ ряд).

– На перших порах було важко і психологічно, і матеріально, адже з таким проявом інфекції медики ще не стикалися. І в цей час велику допомогу нам надали спонсори та благодійники і навіть хворі, допомагаючи захисними засобами і засобами дезінфекції. Ми самі купували марлю і шили маски. Поступово все більш менш владналося, але напружений ритм роботи залишився.

У нашій амбулаторії ЗПСМ працює 19 сімейних лікарів і 35 медсестер. Ми розміщаємося у 9 невеликих кабінетах райполіклініки. Мусимо пристосовуватися до тих умов, які маємо і працювати так, як того вимагає час і люди. Багато наших медиків були залучені до тестування на коронавірусну інфекцію так званими швидкими тестами, при необхідності їздили не лише по Бродах, а й по селах району, наші медсестри залучалися до роботи на блокпостах. Обсяги роботи у «первинки» значно зросли. Адже під час будь-якої епідемії сімейні лікарі завжди першими приходять на допомогу. На них особлива відповідальність, адже потрібно правильно діагностувати, скерувати до потрібного спеціаліста чи у лікувальний заклад. Легкі випадки коронавірусу лікуються вдома і сімейний лікар мусить знову ж таки правильно діагностувати хворобу, лікувати недужого і вести спостереження за станом його здоров’я. Амбулаторія має 2 легкових автомобілі, стало легше обслуговувати «виклики» і вести патронаж диспансерних хворих. Приємно, що маємо добру співпрацю з досвідченим лікарем і керівником, завідувачем райполіклініки І.І.Смалем.

Ми започаткували запис до лікаря погодинно і дуже просимо мешканців міста в інтересах свого здоров’я й економії часу та напруги у коридорних чергах скористатися цією новацією. Мріємо про відповідне приміщення, в якому були б не лише зручні, просторі і світлі кабінети, а й денний стаціонар, сучасне медобладнання.

Звичайно, нам, медикам, хотілося б відчути більше уваги з боку держави і в плані пошанування та оплати праці, і в матеріальному забезпеченні наших медичних закладів сучасною медтехнікою та медпрепаратами.

Епідемія коронавірусу показала, що медична реформа потрібна, але, очевидно, не за тими критеріями, які бачимо нині.

Хочеться надіятися, що так і буде. І охорона здоров’я в нашій державі буде пріоритетним напрямком її зміцнення.

То ж зі святом, вас, колеги!

Галина ПЕТРУСЬ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *