7 лютого за ініціативи народного депутата України Михайла Бондара у Верховній Раді України відбувся брифінг, у якому взяли участь головний редактор газети «Голос відродження» Надія Забокрицька та перший секретар Національної спілки журналістів України Ліна Кущ.
Розпочинаючи брифінг, Михайло Бондар зазначив, що сьогодні є немало проблем у регіональних засобах масової інформації, які колективам редакцій самостійно важко подолати і такі видання потребують підтримки з боку держави.
Головний редактор «Голосу відродження» Надія Забокрицька наголосила, що, живучи сьогодні в умовах війни, ми усвідомлюємо, що свій інформаційний простір потрібно захищати. В інформаційній безпеці нашої держави відіграють важливу роль регіональні ЗМІ, маленькі «районки». Адже це, свого роду, острівки українськості, якої сьогодні нам бракує. Виглядає так, що на даний час регіональні газети намагаються знищити. Найперша проблема, з якою сьогодні стикнулися газетярі, це співпраця з ПАТ «Укрпошта». Підняття тарифів, скорочення листонош і низька їх заробітна плата, невчасна доставка газет передплатникам – все це підриває передплатну кампанію і фактично знищує наші друковані ЗМІ. І це в той час, коли ворог тисячними тиражами і безкоштовно розповсюджує на окупованих територіях свої видання, пропагуючи свою ідеологію.
«Якщо зникнуть наші районки, це місце порожнім не залишиться, – зазначила Надія Забокрицька. – Прийдуть інші ЗМІ і принесуть іншу інформацію, але яку? Сьогодні журналісти, маленькі регіональні газети набувають особливого статусу – ми також воїни і маємо перемагати на ідеологічному фронті. Якщо ми програємо інформаційну війну – ми програємо все».
Ліна Кущ у своєму виступі зробила особливий акцент на непартнерських стосунках ПАТ «Укрпошта» і друкованих ЗМІ, що призвело до скорочення обсягів передплати майже на 30 відсотків. Крім того, поштарі ще до цього часу не повернули газетярам кошти за передплату на 2019 рік, порушуючи умови договору. А видавці змушені сьогодні друкувати газети у борг. Також перший секретар НСЖУ наголосила, що реформовані видання потребують державної фінансової підтримки, що задекларовано у Законі України про реформування комунальних і державних ЗМІ. Крім того, було зазначено, що органи місцевого самоврядування, державної влади мають передбачати у своїх бюджетах кошти на висвітлення своєї діяльності і підтримку друкованих ЗМІ.