Додому > Новини > «Брошки. Деталі вирішують все»

«Брошки. Деталі вирішують все»

Саме під такою назвою у приміщенні КУ «Бродівський історико-краєзнавчий музей» Бродівської міської ради відкрилася виставка вінтажних, антикварних і раритетних брошок. Для огляду було представлено більше 70-ти екземплярів із особистої колекції.

Перші застібки-прототипи брошок почали носити ще у 3 тисячолітті до н. е. Це були переважно бронзові і залізні фібули, а в середньовіччі носили аграфи, що підчіплювали край плаття і ворот одягу. У XVII сторіччі французька письменниця і фаворитка Людовика XIII Марі де Савіньє ввела у моду цей аксесуар у тому виді, в якому ми його бачимо нині. Адже брош-бант, брош-квітка розповідали коханцю про те, у якому настрої сьогодні мадам. У сучасному світі брошки теж промовисто говорять самі за себе, оскільки їх носять як королівські особи, так і жінки-політики. Королева Вікторія, знаходячись у траурі половину свого життя, носила брошки з чорного гагату і ці прикраси колекціонери називають «брошки вікторіанської епохи». Люблять прикрашати свій одяг брошками королева Єлизавета, Мішель Обама і Юлія Тимошенко. Але найпромовистішим носієм брошок була Мадлен Олбрайт, адже на кожну політичну зустріч одягала прикрасу, що передавала відповідний месседж. А згодом написала книгу «Читайте мої брошки, це ювелірна дипломатія».

У колекції, що зараз розміщена у музеї, представлені брошки – камеї, брошки з кристалами SWAROVSKI і ефектом Aurora Borealis, вінтажні брошки, що виготовлялися в Австрії і Чехії у 50-60-х роках ХХ століття. Зацікавлять відвідувачів екземпляри, що дійшли до нас з радянської епохи: брошка-букети виробництва НДР, філігранні з Харківського ювелірного заводу, з латуні з кристалами SWAROVSKI і звичайні пластмасові, які носили наші мами і бабці. Також у колекції є брошки з гранатовим склом (заміна гранатам, що винайшли у повоєнний час), з перламутром, де у кожному візерунку відчувається душа майстра-ювеліра. Найбільш цінними колекціонери вважають брошки з позначками різних компаній і фірм, що вже не існують або перейшли на сучасний китайський ринок. Так у колекції є екземпляри компанії LANGANI (Лангані), TRIFARI (Трифарі), SPHINX( Сфінкс), FISH AND CROWN (Фіш енд Крауф). Особливим є екземпляр брошки, що була зроблена з монеток часів Нідерландської королеви Вельгельміни. Переважно такі брошки носили для того, щоб у гаманці водилася «дзвінка монета». Невеличкі брошки-піни носили завжди, давали їх з нагоди якоїсь події і вони теж представлені на виставці. Окрім того, відвідувачі можуть оглянути вироби з дерева, порцеляни і полімерної глини – саме з цих матеріалів виготовляють сучасні брошки. Представлено велику кількість прикрас і на анімалістичну тему.

Сучасні вимоги моди акцентують саме цей аксесуар, який можна носити не тільки традиційно на комірці блузки, лацкані піджака або під шиєю. Тому відвідувачам було проведено майстер-клас, на якому було продемонстровано, що брошки можна носили на плечі, під шиєю на бархатці чи прикрасити ними сумочку, пояс або навіть взуття. Модниці мають змогу носити тепер парні брошки або багато прикрас одночасно на одну тематику (анімалістичну), чи вдягати батаго пінів на комірець джинсової куртки.

Про кожний екземпляр цієї колекції можна розповідати безкінечно, тому що кожна з цих прикрас має свою історію. Тут є брошки, що належали моїй родині, куплені на «блошиних ринках», подаровані моїми друзями (Лілією Хойною, Вікторією Ворон та Іриною Федорович). Всі екземпляри моєї колекції є «залюбленими», адже іноді їх доводиться відновлювати і реставрувати. Іноді брошки я «вигулюю на люди», адже вірю в те, що вони можуть принести мені удачу, або що саме цей екземпляр є доречним на той чи інший випадок.

Оглянути колекцію можна у приміщенні музею (майдан Свободи, 5) до 9-го червня з 9 до 18 години.

Наталія ХАНАКОВА,
бібліотекарка Бродівського історико-краєзнавчого музею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *