Додому > Освіта > Бродівська МАН: пошук, підтримка та розвиток обдарованої учнівської молоді

Бродівська МАН: пошук, підтримка та розвиток обдарованої учнівської молоді

Бродівська Мала Академія наук – один з наймолодших на Бродівщині закладів позашкільної освіти. 1 лютого йому виповниться 20 років. І стільки ж років директором Бродівської МАН є досвідчений педагог, професійний і творчий керівник, й… чарівна жінка – Оксана Ігорівна Глущак-Криса. Наш кореспондент Галина ПЕТРУСЬ попросила О.І.ГЛУЩАК-КРИСУ розповісти про будні і свята, відкриття і здобутки (а їх виявляється немало) юних манівців та їх наставників.

– Отже, Оксано Ігорівно, найперше, що таке МАН?

– Мала академія наук – це альтернативне середовище, де кожен може себе проявити у тій галузі, яка йому справді цікава. І приємно, що на Бродівщині вже 20 років функціонує такий заклад позашкільної освіти, де учні мають можливість зустрітися із однодумцями, займатися науково-дослідницькою діяльністю, отримати досвід колективної гри та інтелектуальних змагань. Бродівська Мала академія наук учнівської молоді є складовою частиною системи позашкільної освіти Бродівської ТГ, що надає знання, формуючи навички та компетентності за інтересами, забезпечує потреби особистості у творчій самореалізації та підготовку до активної професійної і громадської діяльності відповідно до здібностей та обдарувань школярів. Метою освітнього процесу у нашому закладі є пошук, підтримка, навчання та розвиток обдарованої учнівської молоді, сприяння професійній самореалізації, популяризація наукової діяльності та формування наукового світогляду.

– Як досягаєте цього?

– Одним із найважливіших методів, на мою думку, є конкурси, які проводить Мала академія, зокрема Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідницьких робіт. Цей конкурс – не просто змагання, а неймовірно широкий простір ідей, що допомагає заявити про себе, почути поради відомих науковців, отримати натхнення на подальші проєкти. Це той стартовий ривок, завдяки якому можна досягнути великих успіхів, адже учні, які ведуть активну наукову діяльність, працюють над серйозними проєктами, формують позитивний імідж якісної позашкільної освіти у громаді та в Україні. Гордимося тим, що завдяки невтомній праці, інноваційним підходам, постійному оптимізму, натхненню керівників секцій та учнів Бродівської Малої академії наук учнівської молоді щорічно маємо хороші результати на обласному та Всеукраїнському рівнях. За високі досягнення і гідне представлення науково-дослідницьких проєктів у 2020-2021 навчальних роках на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт троє учнів Бродівської МАН із секції історії отримали стипендії Президента України (на фото)!

Також бродівські манівці постійно є учасниками, переможцями та призерами обласних інтернет-турнірів з природничих дисциплін «Відкрита природнича демонстрація», обласних турнірів юних біологів, економістів, хіміків і показують глибокі предметні знання та вміння чітко й логічно висловлювати власні думки. Змагаючись на правових дебатах, наші талановиті та працьовиті учні щорічно гідно представляють командну роботу, вміння толерантно вести дискусію. Беручи участь у конкурсі авторської поезії та прози «Весняний легіт», наші юні літератори теж завжди на висоті.

– З чого починалася МАН 20 років тому і що являє собою нині?

– Починали ми з чотирьох гуртків (географічний, математичний, правознавчий та української літератури). Сьогодні у нас працює 18 секцій і більше 10 педагогів-новаторів – дійсно досвідчених творчих й талановитих. Наші вихованці мають (а їх у нас навчається нині більше 240) можливість поглиблювати свої знання, займатися науково-дослідницькою роботою ще й з історії і економіки, біології, валеології і лісознавства, фольклористики і журналістики, фізики, хімії, англійської мови. Світ знань і науки їм відкривають керівники секцій педагоги-сумісники А.М.Корчак, Б.Л.Леонтюк, О.В.Антонюк, О.І.Кроткевич, О.В.Андріїв, Л.Г.Кайдан, І.П.Стрільчук, В.Б.Кметь, І.С.Мартинюк, І.М.Смоліна, Ю.Х.Богдан.

Я щиро вдячна за співпрацю і сприяння у пошуку та розвою талановитої учнівської молоді керівникам і педколективам навчальних закладів, на базі яких працює наша МАН, – Бродівського ОЗ ЗСО І-ІІІ ст. №3, Бродівської СЗШ І-ІІІ ст. № 2, Бродівської гімназії імені Івана Труша, Берлинського ЗЗСО, а також відділу освіти Бродівської міської ради та її виконкому, очолюваному А.А.Белеєм.

– А що б побажали своїм вихованцям на рубежі 20-ліття?

– Нашим манівцям бажаю ніколи не зупинятися на досягнутому, удосконалювати себе, щоб якомога частіше відчували окриляючу силу успіху та радість перемог. Адже МАН – це той старт, який дає кожному дуже і дуже багато можливостей, реалізація яких залежить від вашої наполегливості та працьовитості!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *