Якось мій чоловік пригадав хлопчину, який вчився з ним на одному потоці у Бродівському педколеджі ім. М.Шашкевича. Він відрізнявся своїм творчим мисленням та тим, що найкраще з усіх студентів креслив. А недавно цей, вже 33-річний, брідчанин Максим БЄСКОВ презентував персональну виставку картин «Діва» у Львові і ділиться враженнями з нашими читачами.
– Максиме, розкажіть детальніше про організацію події та її локацію…
– 5 липня відбувся мій творчий дебют у львівському Клубі мистецтв Sova. Це – центр Львова, будівля першого львівського хмарочоса, а стіни зали просякнуті магією творчості. Хочу відзначити, що у цьому артпросторі проводиться дуже багато різноманітних заходів – зали розписані фактично по хвилинах. Тому я захоплений тим, як швидко працівники організували мою виставку. Музичний супровід від ді-джея, бармен з прохолодними напоями, відеопрезентація і т.д. – все було продумано до найменших дрібниць.
– А що скажете про саму експозицію?
– Експозиція містить чотирнадцять пастельних полотен, створених за останні шість місяців після чотирирічної перерви. Вибір образу жіночого тіла прийшов не одразу. Чесно зізнаюся, що після такої тривалої перерви у художній творчості, мені було боязко брати до рук олівець і дивитися на чистий аркуш, а тремтяча рука видавала мій страх. Та вже після першої роботи «7 ночей», котра є дещо символічною для мене, я зрозумів, що творчість мене не покидала. Кожна картина – окрема емоція та історія. Підтримка і розуміння, які я отримав від глядачів, – неоціненні. Великим щастям для мене було побачити та поспілкуватися на виставці з відомою львівською поетесою Іриною Рубець. Неодноразово у процесі створення картин я читав її поезію. Хочеться подякувати засновнику артпростору Владу Кравцю, куратору виставки Галині Цвір та організаторці й ведучій урочистих заходів Оксані Лисак.
– А які емоції наповнювали Вас після презентації виставки?
– Після такої феєричної події мене не покидало відчуття, чи це все відбувалося зі мною… І все це було особливо приємним, що відбувалося напередодні мого дня народження.
Розмову вела
Ліна КАШУБА.