Додому > Новини > Бізнес на ринку землі має бути прозорим

Бізнес на ринку землі має бути прозорим

Триває інформаційно-роз’яснювальна робота серед органів місцевого самоврядування, сільгосптоваровиробників і власників земельних наділів щодо земельної реформи та інших питань земельних відносин.

У вівторок у Бродівській громаді відбулася робоча зустріч начальника відділу взаємодії з суб’єктами державної реєстрації Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Львів) Віталії Шепеги, заступника начальника Ганни Гнатів. У ній взяли участь перший заступник міського голови Роман Сподарик, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади Оксана Прокопець, секретар міськради Руслан Шишка, старости, державні реєстратори, представники юридичних осіб. Мета зустрічі – інформування про основні зміни законодавства по кінцевих бенефіціарних власниках. Предметом розгляду були новели законодавства у сфері земельних правовідносин

Віталія Шепега наголосила, що до 1 січня 2025 року власники невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець повинні оформити право власності на земельну ділянку. Також вона заакцентувала увагу присутніх на способах захисту права власності на землю, в тому числі захист від рейдерства, правових механізмах оренди (суборенди) земельних ділянок (паїв) та мотивуванні органів місцевого самоврядування і власників земельних часток паїв до здійснення функцій у сфері державної реєстрації.

Проаналізовано було основні положення нормативно-правових актів, що набули чинності, з метою правильного застосування на практиці. Акцентовано увагу на КБВ, структурі власності, формах заяви та відповідальності. Процес по КБВ розпочався…

Ганна Гнатів проінформувала присутніх про процедуру оформлення переважного права купівлі земельної ділянки сільськогосподарського призначення, новели законодавства щодо орендних правовідносин. Доведено до відома присутніх про обов’язок юридичних осіб з 11 липня 2021 року звернутися до державного реєстратора чи нотаріуса для оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника і відповідальність у випадку неподання такої інформації чи подання неправдивих даних.

Віталія Шепега та Ганна Гнатів відповіли на питання учасників зустрічі щодо використання земель сільськогосподарського призначення. Також вони наголосили, що такі роз’яснювальні зустрічі відбуватимуться і надалі. Бізнес на ринку землі має бути прозорим.

Н.ЗАБОКРИЦЬКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *