Додому > Новини > Без взаємодії керівництва громад і аграріїв, успіх неможливий

Без взаємодії керівництва громад і аграріїв, успіх неможливий

Саме це ствердження стало лейтмотивом наради з питань розвитку сільських територій у контексті земельної реформи та ринку землі, що відбулася 17 вересня у Золочівському палаці культури. Участь у ній взяли перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, заступник голови Всеукраїнської асоціації громад з виконавчої роботи – виконавчий директор Іван Слободяник, заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний, директорка департаменту агропромислового комплексу Львівської ОДА Тетяна Гетьман, керівники регіональних органів ЦОВВ у Львівській області, голови Золочівської РДА Василь Маркевич, районної ради Орест Кавецький, а також голови територіальних громад та райдержадміністрацій Львівщини.

Вітаючи учасників заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний зазначив, що питання розвитку АПК, переробки агропромислової продукції сьогодні надзвичайно важливі. Такий захід – це нагода, обговорити взаємодію територіальних громад з органами виконавчої влади в контексті земельної реформи та реформи децентралізації.

«39 відсотків населення нашої області проживають на сільських територіях. В області здійснюють діяльність 1,2 тис. агроформувань, з яких 787 фермерських господарств, близько 280 тис. одиниць особистих селянських господарств – тому комплексний розвиток сільських територій і аграрне виробництво, зокрема, є дуже значущим і важливим для нас», – сказав Віталій Загайний

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький наголосив, що такі зустрічі Міністерство аграрної політики і продовольства проводить не тільки з фермерами, аграріями, а одночасно з представниками органів місцевого самоврядування, представниками профільних асоціацій, таких як Львівська асоціація громад тому, що чітко розуміємо, що без взаємодії керівництва громад і аграріїв, успіх неможливий.

«Децентралізація, земельна реформа та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні ставлять перед територіальними громадами нові вимоги та завдання. Їх виконання потребує ефективних рішень», – зазначив Тарас Висоцький.

Заступник голови Всеукраїнської асоціації громад з виконавчої роботи Іван Слободяник проінформував присутніх про проблемні питання, що виникають у новоутворених громадах та окреслив шляхи їх вирішення.

Учасники наради, зокрема керівники громад, районних рад, райдержадміністрацій, мали можливість отримати обґрунтовані відповіді та роз’яснення з земельних та інших питань від начальників управлінь центральних органів виконавчої влади у Львівській області та Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Львів).

З метою налагодження якісної та дієвої спів­праці у напрямку реалізації аграрної політики та стратегії успішного економічного розвитку Мінагрополітики, Львівська ОДА та Всеукраїнська асоціація громад підписали Меморандум. Львівська область стала тринадцятим регіоном, який долучився до підписання меморандумів про співпрацю. У такий спосіб міністерство, Всеукраїнська асоціація громад та обласні державні адміністрації об’єднують зусилля для поліпшення взаємодії у важливих напрямах аграрного сектору: земельної та податкової політики, децентралізації. Ключовий інструмент, що дає документ громадам – швидка і якісна комунікація з усіма гілками влади стосовно будь-яких викликів у процесі реалізації реформ.

Меморандум сприятиме розвитку аграрного бізнесу та сприянню підприємницькій ініціативі сільських жителів, створенню умов для виробництва конкурентоспроможної сільської продукції, трансформації особистих селянських господарств у сімейні фермерські, організації інформаційних кампаній для населення про зміни в земельному законодавстві, діджиталізації та розвитку дорадництва.

Надія ЗАБОКРИЦЬКА.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *