Додому > Новини > «Бережіть природу!»

«Бережіть природу!»

Після холодних зимових днів кожен мріє, щоб у душі зацвіла квітковими ароматами тепла весна…Тоді справжньою радістю для дорослих та дітлахів стане поява у лісах та полях перших весняних квітів і чи не кожен забажає прикрасити свою оселю цією красою, чи подарувати букет близькій людині.

Однак не стане новиною, що багато перших весняних квітів занесені до Червоної книги України, та оберігаються державою, оскільки дані квіти являються рідкісними, та можуть зникнути з українських лісів. До таких видів рослин зокрема віднесено: білоцвіт весняний, підсніжних білосніжний, анемона, конвалія, черемша (дикий часник), лілія лісова.

Саме з метою збереження квітів що віднесені до Червоної книги України, Національною поліцією України ініціюється проведення профілактичних заходів, щодо виявлення порушень пов’язаних із незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин. Такі заходи проводяться і відділенням поліції №1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області на території Підкамінської, Бродівської та Заболоцівської ОТГ, Золочівського району. Під час даних заходів будуть проводитись рейди на відпрацювання лісів, лісосмуг, та місць можливого зростання квітів також перевірятимуться ринки, місця масових скупчень людей з метою недопущення громадянами купівлі – продажу квітів , що оберігаються державою.

При виявленні фактів збирання та вилучення з місця зростання весняних квітів, занесених до Червоної книги України, а також їх купівлі-продажу винні особи будуть притягуватися до адміністративної відповідальності за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення порядку придбання та збуту, за якою передбачене покарання штраф від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів громадян, за ст. 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення рослин з природного середовища (їх збір) штраф від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ст. 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення правил торгівлі на ринках штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів громадян, за ст. 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, торгівля з рук в невстановлених місцях штраф від одного до семи неоподатковуваних мінімумів громадян.

Тож вкотре звертаючись до громадян, та підприємців, відділення поліції №1 Золочівського РВП ГУНП у Львівській області просить не порушувати Закон, та своїми необдуманими вчинками не знищувати багатство нашої природи!

Володимир СЕХ,

начальник сектору превенції відділення поліції №1 Золочівського РВП ГУНП

у Львівській області капітан поліції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *