У селі Станіславчик багатодітна сім’я приручила козулю європейську (самця). Минулоріч у лісі знайшли у траві травмоване звірятко і забрали його додому. Більше року тваринка жила разом з родиною. Господарі виходжували її, спочатку навіть тримали у хаті. Діти назвали козулю Бембі, годували з рук, пригощали печивом, цукерками і вона із задоволенням цим ласувала. Коли ж підросла – перемістили у хлів до свійських тварин.
Минув рік і маленька тварина стала величним красенем й почала втікати з приватної території. Як розповідають екологи, козулі у природі живуть або одиноко, або невеликими зграями. Здебільшого самець вибирає собі територію і захищає її від чужинців. Отож, і Бембі напевно визначив у Станіславчику свою територію, а господарів, які його доглядали, сприйняв своєю родиною, яку потрібно оберігати. Він іноді бігав селом, лякаючи жителів. А нещодавно до старости Володмира Ясінського надійшло чотири скарги від мешканців про те, що тварина нападає на людей, зокрема від неї постраждало троє дітей і дорослий. У Бембі, як кажуть, спрацьовує природній інстинкт і він, захищаючи «своє», створює небезпеку для сільчан.
– Зараз самець козулі підріс. А влітку у них починається період гону, вони стають агресивні. Господар сім’ї, яка приручила тварину, усвідомлював, що вона може наробити біди. Вони вже пробували відвозити його в ліс, але він повертався, – розповідає староста Володимир Ясінський.
Тож, реагуючи на звернення громадян, головні спеціалісти відділу юридичного супроводу, комунального майна, екології та благоустрою виконавчого комітету Бродівської міської ради зібрали комісію в складі представників Державної екологічної інспекції, поліції, спеціалізованих служб. Комісія виїхала у Станіславчик. Людям, які тримали у себе на подвір’ї дику тварину, повідомили про потенційну небезпеку і загрозу для дітей, коли звір ще більше підросте. Також розповіли про наслідки утримання козулі в неприродному для неї середовищі, без вільного простору.
Повертати дику тварину, яка була в домашньому утриманні, зразу назад у природне середовище не можна. Тож сім’я погодилася свого Бембі передати у ДП «Мисливське господарство «Стир» для реабілітації та подальшого повернення у дику природу.
В.ЧИЖИК.