Додому > Новини > 35 років служіння Богові і людям

35 років служіння Богові і людям

Святомиколаївська церква села Ясенова… Це те святе місце для вірних, куди вони поспішають на щиру розмову з Господом, де слово священика, мов цілющий бальзам, лягає на душу, де відчувається особлива благодать і умиротворення. Саме сюди, 35 років тому, прийшов на парафію митрофорний протоієрей Іван Йосипович Парфанюк. Скромний, миролюбний, розсудливий, працьовитий, мудрий священослужитель з тих пір несе свій нелегкий хрест пастирського служіння на ниві Христовій. Усі ці роки о. Іван був і залишається для нас взірцем людської порядності, християнської доброти і жертовності. Він став справжнім наставником, до якого люди поспішають на довірливу розмову, вчаться любити і приймати Божу волю, жити у вірі, єдності і любові до ближнього.

Щонеділі і у святкові дні ми маємо нагоду чути Слово Боже з його уст. Проте духовне покликання настоятеля не обмежується лише проповідями у церкві. Священик за покликанням, О.І.Парфанюк є вчителем і провідником для людей на шляху до святості, особливо для молоді. На священичу дорогу стали його молоді послідовники – вихідці з нашого села, які несуть Слово Боже по всій Україні. Особливою його гордістю є сини-священики – о. Василь і о. Володимир Парфанюки, а також онук о. Юрій.

Отець Іван тісно співпрацює з педагогічним колективом місцевої школи і її учнями. Кожного понеділка поспішає він до школи на ранішню молитву, є частим гостем на уроках духовності, шкільних святах. А ще, як священик, о.Іван шлюби дає, дітей наших охрещує, Йорданською водою домівки наші окроплює. У студень зимову, в негожу днину до хворого поспішає, несучи Чесні Дари і людей розраджує в останній час життя.

Протоієрей о.Іван – людина невичерпної енергії, з великою жагою до праці. Неможливо перерахувати всі ті справи, до яких приклалися невтомні руки нашого отця. Він не цурається фізичної роботи, завжди перший у всіх починаннях. Щоденна праця на благо нашої церкви заслуговує визнання і подяки. За час перебування на парафії, спільно з громадою, вкладено чимало праці: добудовано приміщення для ризниці, реставровані куполи церкви і церковні дзвони, оновлено фасад храму і дзвіниці, реставровано іконостас і внутрішнє оздоблення, на честь 2000-ліття Різдва Христового встановлено Хрест на церковному подвір’ї, оновлено церковний двір (покладено бруківку, встановлено лавки з навісами). Для Йорданського освячення води впорядковано «Криничку» – джерела у селі і дорогу до неї. Відновлено пам’ятний хрест на честь скасування панщини. Багато праці було вкладено у впорядкування цвинтарів: побудовано капличку, встановлено огорожі, прокладено пряму дорогу на цвинтар. Щорічно влітку з парафіянами храму, церковним хором і братством о.Іван відправляє поминальну панахиду за душі убієнних на горі Жбир, в свято Покрови править службу на могилі воїнів УПА.

Багато праці і сил вкладено у підготовку до святкування 200-ліття нашого храму. Не міг оминути це святе місце з такої значимої події і високопреосвященніший митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Він освятив розписи храму і звершив Божественну Літургію, наділивши її учасників архипастирським благословенням. З рук митрополита Димитрія митрофорний протоієрей о. Іван Парфанюк отримав орден Христа Спасителя, додавши його до численних своїх церковних відзнак і нагород.

Напередодні храмового празнику і з нагоди 35-річчя служіння о. Івана Парфанюка у нашому храмі, ми, парафіяни, дякуємо нашому священику за його невтомну працю, бажаємо йому сил і наснаги й надалі звершувати свою богопокликану місію у храмі св. Миколая с. Ясенова. Зичимо міцного здоров’я, сімейного затишку, радості і миру, щедрих Божих благословінь та опіки Божої Матері! Нехай Всевишній освячує, всечесний отче, Ваші життєві дороги, оберігає Вас і Вашу родину від негараздів. Нехай ніколи не пересихає джерело Вашої енергії, даючи силу і натхнення для подальших нових здобутків та праці на Христовій ниві, добра своєї церкви та парафіян. Дякуємо Богу за дар Вашого життя. Многих і благих Вам літ!

Г.ШЕВЦІВ,
парафіянка храму св. Миколая, с. Ясенів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *